0

مشاجرات زن و شوهر، به سلامت قلبشان کمک می‌کند!

 
e_nabizadeh
e_nabizadeh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : تهران

مشاجرات زن و شوهر، به سلامت قلبشان کمک می‌کند!

مشاجرات زن و شوهر، به سلامت قلبشان کمک می‌کند! 


شبکه ایران: بیشتر زن و شوهرها در رابطه شان با یکدیگر از کشمکش و بگومگو گریزان هستند و فکر می کنند، در صورت وجود اختلاف اگر آن را بروز بدهند رابطه شان در معرض نابودی قرار می گیرند .

آنها معمولاً مشاجره را چراغ قرمزی در روابطشان می دانند واز آن فرار می کنند، اما اگر صحت پژوهش های یک موسسه آمریکایی را بپذیریم آنگاه مشخص خواهد بود که بروز اختلاف برای سلامت زنان بسیار بهتر است تا مخفی کردن آن و به درون ریختنش.

در این زمینه نشریه "انجمن قلب آمریکا" گزارش جالبی منتشر کرده است.

بنابر این گزارش زنانی که با شوهرانشان وارد جر و بحث می شوند کمتر از سایر زنان در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سایر بیماری های مهلک قرار می گیرند.

محققان علوم ارتباطات و روان‌شناسی نیز معتقدند زن و شوهرها اگر می‌خواهند سالم بمانند و مدت بیشتری عمر کنند، بهتر است به جای این که دلخوری‌ها و غم و غصه‌های‌شان را توی دل‌شان بریزند، آن را بیان کنند، حتی اگر این بیان، موجب درگیری لفظی بین زن و شوهر بشود.

دکتر مسعود محمدی روانشناس بالینی در این باره می گوید: ضعف فرد در تنظیم عواطف و عوامل بالینی همچون افسردگی ، اضطراب ، مصرف مواد مخدر و اختلال های شخصیتی بستر بروز مشاجره در خانواده را فراهم می کنند که در این میان زنان با شکایت ، ناله کردن و حرف زدن خود را تخلیه می کنند در حالیکه مردها در هنگام عصبانیت حوصله شنیدن شکایات همسر خود را نداشته و می خواهند تنها باشند .

وی با بیان اینکه گرچه مشاجرات زناشویی باعث تخلیه ی هیجانی در زنان می شود اما زن و شوهرها باید بدانند که این عقیده که دعوای زیاد به طور طبیعی موجب بهتر شدن زندگی می شود غلط است زیرا از نظر روانی بعد از هر دعوا نوعی احساس ضعف و ناتوانی در روابط بوجود می آید که تا مدتی مانع از انجام کارهای روزانه شده و مانع از اتخاذ تصمیمات درست و بجا می‌شود .
دوشنبه 2 آذر 1388  1:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها