0

انتقاد مهدي هاشمي از فراخوان دادستان تهران

 
e_nabizadeh
e_nabizadeh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : تهران

انتقاد مهدي هاشمي از فراخوان دادستان تهران

انتقاد مهدي هاشمي از فراخوان دادستان تهران


مهدي هاشمي رفسنجاني با ارسال نامه اي سرگشاده به دادستان عمومي و انقلاب تهران نسبت به شانتاژ تبليغاتي برخي رسانه ها در سوه استفاده از اظهاراتش انتقاد کرد و گفت :احضار متهم بايد کتبي بوده و از طريق رسانه هاي عمومي نباشد.

به گزارش ايرنا و به نقل از روابط عمومي دادستاني عمومي و انقلاب تهران در نامه مهدي هاشمي رفسنجاني به دادستان تهران آمده است: اخيرا در برخي رسانه ها جمله اي از جنابعالي نقل شده که باعث تعجب بسيار است. شما در جواب سووال يک خبرنگار که درباره اظهارات اينجانب سووالي پرسيده، گفته ايد" در جلسات دادگاه برخي از متهمان، مطالبي را به آقاي مهدي هاشمي نسبت داده اند. او بايد برگردد و از خود دفاع کند".

در ادامه نامه آمده است: ترديدي نيست که چند نفر از متهمان در دادگاه مطالبي عليه اينجانب گفته اند و رسانه ها هم پخش کردند و سپس رهبر معظم انقلاب با صراحت فرمودند" اعتراف در حق ديگران اعتباري ندارد" که قانون و عقل و منطق و اخلاق هم همين را مي گويد و بعيد است که شما بي اطلاع باشيد.

وي ادامه مي دهد: البته با توجه به دروغ هاي فراواني که برخي رسانه هاي معلوم الحال مي نويسند يا مي گويند، من هنوز مطمئن نيستم که مسوول بلند پايه قضايي مانند جنابعالي چنين اظهاري با رسانه اي داشته باشيد. ولي چون تکذيب يا اصلاحي از سوي شما به عمل نيامده، با توجه به مسووليتي که داريد، بنا را بر صحت نقل قول بگذاريم.

مهدي هاشمي مي افزايد: تا جايي که خبر دارم به استناد تبصره ماده 65 قانون آيين دادرسي کيفري، شروع تحقيقات و رسيدگي منوط به ارجاع شده است؟ اگر چنين باشد، با استناد به ماده 112 قانون آيين دادرسي کيفري احضار متهم بايد به وسيله احضار نامه کتبي به عمل آيد و نه از طريق رسانه هاي عمومي...

هاشمي خاطر نشان مي کند: گرچه به خودي خود در اين گفته نکته مهمي نيست، ولي با توجه به فضا سازي ها و تهمت هاي فراواني که به بهانه اين اظهارات در اين روزها عليه اينجانب ابراز شده، مساله مهم است و آثار سوئي در پي دارد.

وي خطاب به دادستان تهران مي گويد: لابد بي اطلاع نيستيد که برخي از رسانه هاي معلوم الحال، اين اظهار را دليل وجود پرونده اي در دادگاه ها عليه اينجانب گرفته اند و حتي به خاطر آن در خارج از کشور هستم. اين همه در حالي است که تا اين لحظه از سوي مسوولان قضايي و امنيتي اخطار يا احضاريه اي به اينجانب داده نشده، گرچه ادعاهايي در رسانه هاي خاص مطرح شده که تکذيب آنها از سوي من منتشر شده و باز هم تکرار مي شود.

هاشمي رفسنجاني مي افزايد: اگر منظور شما در فرض صحت خبر نقل شده از شما اين است که من بايد تکذيب کنم که کرده ام، ولي اگر منظور اين است که بايد در دادگاه دفاع شود، اين را هم ضمن نامه اي به رياست قوه قضائيه به صراحت اعلام کرده ام که آمادگي دارم و خواسته ام که دادگاه صالحي براي بررسي همه اتهامات و شايعات تشکيل دهند، در مقابل هم دادگاه صالح ديگري شکايت فراواني را که من از برخي رسانه ها و افراد و مقامات دارم، بررسي کنند و حتي بري اين منظور وکيل هم انتخاب شده، ولي متاسفانه تا کنون اقدامي نشده و اگر شده، به اينجانب ابلاغ نشده و انتظار اينجانب و تمامي خانواده آيت الله هاشمي رفسنجاني اين است که دستگاه قضايي اين وظيفه را به خوبي انجام دهد.

وي با اشاره به گذشته خود مي گويد: زندگي من کاملا روشن است. در دوران نوجواني سر و کارم با زندان هاي رژيم پهلوي به خاطر حبس هاي پدرم بود که در مقابل درب هاي زندان اوين، قزل قلعه، شهرباني، عشرت آباد، پادگان باغشاه و دادگاه هاي نظامي سپري شده و در جواني نيز پس از رسيدن به سن بلوغ در جبهه هاي دفاع مقدس و در خطوط مقدم و خطرناک حلبچه، دربنديخان و گردرش و... از اسلام، انقلاب و ميهن دفاع کرده ام و اکنون مصدوميت شيميايي ريه ام را آزار مي دهد.

مهدي هاشمي رفسنجاني ادامه مي دهد: در دوران سازندگي به مدد الهي توانستم چند نياز مهم کشور را برطرف کنم، با تاسيس شرکت صنايع ديايي، تکنولوژي ارزشمند سکوهاي دريايي و لوله گذاري کف دريا را که در انحصار چند شرکت پيشرفته است، در ايران بومي کردم و اکنون اين شرکت جز سازمان هاي فعال و پرکار کشور است، در آب هاي ايران، هندوستان، ونزوئلا و جاهاي ديگر پروژه اجرا مي کند. اولين فاز بهره برداري در پارس جنوبي و توسعه منطقه عسلويه را اينجانب آغاز و فعال کردم.

در ادامه اين نامه آمده است: تاسيس سازمان مهم بهينه سازي مصرف گاز يکي ديگر از اقدامات اينجانب است که اگر به طور کامل اجرا شود، تحول عظيمي در مصرف انرژي و حفظ محيط زيست است، اکنون هم مسووليت دفتر هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي را به عهده دارم که در اين زمينه مسووليت فعال کردن شعبه هاي شش گانه دانشگاه آزاد اسلامي به من واگذار شد که توسعه دانشگاه لبنان براي جوانان مسلمان يکي از موارد مهم آن است که در جريان گرفتن مجوز و زمين مرکز و جنوب لبنان تلاش مي شود و نيز برنامه تقويت و توسعه دانشگاه آزاد اسلامي آکسفورد انگلستان پيگيري مي شود و فعال کردن دانشگاه آزاد در زنگبار که زمين و مجوز تهيه شده و مردم در انتظار شروع هستند.

وي باز هم خطاب به دادستان تهران مي گويد: مي توانيد حدس بزنيد که صدور چنان کلماتي از مقام دادستاني تهران با پيرايه هايي که افراد و رسانه هاي مريض به آن مي بندند، چه آثار منفي در راه کار ما مي گذارد. 
مهدي هاشمي رفسنجاني در پايان خاطر نشان مي کند: باز هم تاکيد مي کنم در انتظار تحقق خواسته هايي که در نامه به رييس قوه قضائيه مطرح شده، مي باشم و با آشنايي به کارهاي خويش اطمينان دارم که در هر دادگاه صالحي حکم برائت خواهم گرفت، اما با عنايت به اصل يکصد و پنجاه و ششم قانون اساسي که پشتيباني حقوق فردي و اجتماعي و مسووليت تحقق عدالت را وظيفه قوه قضائيه مي باشد، انتظار دارد دستگاه قضايي مستقل تهمت ها و افتراهايي را که مستندات آن مکررا به دادسرا تقديم شده است، مورد رسيدگي قرار گيرد.
دوشنبه 2 آذر 1388  1:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها