0

150 هزار نفر از نمايشگاه كتاب اردبيل بازديد كردند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

150 هزار نفر از نمايشگاه كتاب اردبيل بازديد كردند

89/11/13 - 15:18
شماره:8911130202
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل ارشاد استان اردبيل:
150 هزار نفر از نمايشگاه كتاب اردبيل بازديد كردند

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل گفت: در يك هفته برگزاري نمايشگاه كتاب در استان بيش از 150 هزار نفر از اين نمايشگاه بازديد كردند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، منصور شرفي پيش از ظهر امروز در آيين اختتاميه هفتمين نمايشگاه سراسري كتاب اردبيل با تسليت رحلت پيامبر اكرم (ص)، امام حسن مجتبي (ع) و گراميداشت دهه فجر، نمايشگاه كتاب را يكي از بهترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي در حوزه فرهنگي عنوان كرد.
وي با بيان اهميت كتاب و كتابخواني و ارزش و جايگاه آن در دين اسلام گفت: اهميت كتاب و قلم به اندازه‌اي است كه خداوند متعال در قرآن كريم به قلم و آنچه مي‌نويسند قسم ياد كرده و در اين كتاب الهي 320 بار واژه كتاب و مشتقات آن به كار گرفته شده است.
شرفي دين اسلام را دين دانش، افكار و انديشه خطاب كرد و افزود: در اين دين بهترين مسير رهايي انسان از گمراهي‌ها و ظلمات روي آوردن به كتاب و گسترش فرهنگ دانايي و خرد‌ورزي است كه انسان را از ظلمت به سوي نور و رحمت و پاكي هدايت مي‌كند.
وي خاطرنشان كرد: در كنار برنامه‌هاي مختلف فرهنگي يكي از اصلي‌ترين و اساسي‌ترين برنامه ما توسعه فرهنگ كتاب و كتابخواني به عنوان ركن ركين سعادت و نيكبختي انسان است كه بر ديگر حوزه‌ها برتري دارد.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل با اشاره به فرمايش ائمه اطهار و رهبر معظم انقلاب در مورد اهميت كتاب عنوان داشت: در اهميت اين مقوله همين بس كه رهبر معظم انقلاب كتاب را غذاي روح بشر مي‌دانند، پس يك تكليف و واجب است كه با ارزش‌ترين فرهنگ مكتوب را كه همان كتاب و كتابخواني است توسعه دهيم و به اصالت آن بيفزاييم.
شرفي افزود: از عوامل برپايي يك صد و هفتادمين نمايشگاه كتاب استاني و هفتمين نمايشگاه سراسري كتاب اردبيل و از متوليان و ياريگران اين محفل ارزشمند قدرداني مي‌كنيم.
وي بيان داشت: در اين نمايشگاه بيش از 250 ناشر كشوري و 9 ناشر استاني در قالب 150 غرفه با 250 هزار جلد كتاب حضور دارند كه كتاب خود را با تخفيف 40 درصد ارائه مي‌دهند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل به تمديد دو روزه برگزاري اين نمايشگاه اشاره كرد و افزود: اميدواريم طرح استان اردبيل در برگزاري نمايشگاه كتاب دو بار در طي سال مورد اقبال وزارت قرار گيرد تا بتوانيم بيشتر در خدمت اهالي فرهنگ و تعقل باشيم.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در اين مراسم علاوه بر شعر‌خواني و مداحي برنامه‌‌هاي متنوع ديگري نيز همزمان با ايام رحلت نبي مكرم اسلام و امام حسين و امام رضا برگزار شد.
هفتمين نمايشگاه سراسري كتاب اردبيل تا پنج‌شنبه براي بازديد عموم داير است و اهالي استان مي‌توانند از ساعت 10 صبح تا 19 شب از آن بازديد كنند.

 
 
چهارشنبه 13 بهمن 1389  8:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها