0

منابع خشكسالي اردبيل در بخش كشاورزي مديريت شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

منابع خشكسالي اردبيل در بخش كشاورزي مديريت شود

89/11/13 - 00:16
شماره:8911121432
نسخه چاپي ارسال به دوستان
منابع خشكسالي اردبيل در بخش كشاورزي مديريت شود

خبرگزاري فارس: در جلسه ستاد خشكسالي استان اردبيل اعضا موافقت كردند بيشترين منابع از محل خشكسالي به بخش كشاورزي و مديريت در اين حوزه اختصاص يابد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل جلسه ستاد خشكسالي استان اردبيل با موضوع راه‌اندازي مونيتورينگ خشكسالي در اداره كل هواشناسي استان اردبيل برگزار شد.
در اين جلسه مديركل بحران استان اردبيل با تأكيد بر اختصاص اعتبار ويژه به بخش كشاورزي به ويژه در تبديل آبياري سنتي به مدرن اظهار داشت: در بخش كشاورزي تسهيلات بلاعوض در اختيار زارعان قرار مي‌گيرد تا شيوه و الگوي آبياري خود را عوض كنند.
علي اسلامي با اشاره به اختصاص اعتبار بلا‌عوض و تسهيلات بانكي براي اجراي اين طرح گفت: از محل اعتبارات تملك دارايي و مقابله با خشكسالي علاوه بر بخش كشاورزي براي تأمين آب شرب روستايي نيز 6 ميليارد تومان به استان اردبيل ابلاغ شده است.
وي افزود: انتظار داريم اين اعتبارات با اولويت هزينه شود تا مبادا مشكلات ناشي از خشكسالي گريبانگير تمام بخش‌ها و دستگاه‌ها شود.
در اين جلسه، بهمن كمانگر مديركل هواشناسي استان اردبيل نيز با اشاره به كاهش 50 درصدي نزولات جوي اظهار داشت: با راه‌اندازي مانيتورينگ خشكسالي در واقع تمام دستگاه‌ها با ورود اطلاعات خود مي‌توانند از اين سيستم براي پيشگيري و مقابله با اين پديده استفاده كنند.
وي افزود: با بهره‌برداري از اين دستگاه به صورت كلان ادارات مرتبط در موقع خشكسالي تصميم‌گيري لازم و مورد نياز را انجام مي‌دهند تا با يك پيشگيري درست صدمات را به حد‌اقل برسانند.
كمانگر گفت: در اين جلسه موافقت شد طي دو تا 3 سال آينده اين سيستم در استان اردبيل راه‌اندازي شود تا بتوانيم با يك حركت منسجم كارهاي خود را به پيش ببريم.

 
 
چهارشنبه 13 بهمن 1389  8:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها