0

عکس و گفتگوی جالب با سحر قریشی(یلدای دلنوازان) ( شوهرم معشوق من بود )!!!!!!

 
pop2000
pop2000
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 609
محل سکونت : مرکزی

عکس و گفتگوی جالب با سحر قریشی(یلدای دلنوازان) ( شوهرم معشوق من بود )!!!!!!

 
<!-- Inject Script Filtered -->

عکس و گفتگوی جالب با سحر قریشی(یلدای دلنوازان) ( شوهرم معشوق من بود )!!!!!!


 

 عکس و گفتگوی جالب با سحر قریشی(یلدای دلنوازان) ( شوهرم معشوق من بود )!!!!!!

در یکی از روزهای سرد پاییزی، با سحر قریشی و همسرش؛ مهران اخوان ذاکری در کافه فردوس قرار مصاحبه و عکس گذاشتیم. ما سعی کردیم که در این نشست و گفتگو، بیشتر با او آشنا شویم و در مورد ورودش به عرصه بازیگری از او سوالاتی بپرسیم. او متولد سال 1366 است و دلنوازان دومین کار او در عرصه هنر است، محافظهکار بودن جزء خصوصیت اخلاقی اوست، سوالهای زیادی از او پرسیدیم البته بعضی از سوالها را هم بنا به صلاحدید جواب نداد، تا از او سوالی نمی‌‌پرسیدیم پاسخی نمیداد.

www.jalalposter.ir


علاقه به بازیگری

علاقه من به بازیگری از بچگی شروع شد، از دوران مدرسه پررنگتر شد، ولی در دوران متوسطه کمکم فاصلهام با بازیگری زیاد شد و بعد از ازدواج هم دیگر به آن فکر نمیکردم. سه سال است ازدواج کردم و از زندگیام راضی هستم. با اینکه چهرهام در خارج از فضای فیلم تقریبا متفاوت است، اما مردم وقتی مرا میبینند، میشناسند و از نقشم میگویند و تشکر میکنند، آنها به من قوت قلب میدهند خدا را شکر می‌‌کنم کاراکتر یلدا با مردم ارتباط خوبی برقرار کرد.

 


 


 ورود به سینما

از طریق یکی از آشنایان همسرم به من پیشنهاد شد که تست بدهم، من هم تست دادم و قبول شدم. اولین بار با؛ امیر جعفری، نیما شاهرخشاهی، سیاوش خیرابی، سارا خوئینیها و... همبازی شدم و کارم را شروع کردم. سر فیلمبرداری فیلم «لج و لجبازی» بودیم که خیرابی مرا به آقای سهیلیزاده معرفی کرد، چند ماهی بود گروه به دنبال بازیگر نقش «یلدا» میگشت، که آمدم و تست دادم و برای بازی در «دلنوازان» انتخاب شدم.

من تا به حال کلاس بازیگری نرفتم و لج و لجبازی تجربه خوبی برای من بود و همکاران خیلی به من کمک کردند. در دلنوازان هم همین اتفاق افتاد. تجربی کار کردن را دوست دارم و فکر میکنم موفق هم خواهم شد، البته شاید در آینده نیاز پیدا کنم، بازیگری را به صورت آکادمیک دنبال کنم.


ترانه مادری

یکی از بهترین تجربههایم کار با آقای سهیلیزاده بود، مدیریت ایشان در گروه مثالزدنی است، تا الان خیلی راضیام چند روز پیش به ایشان گفتم؛ امیدوارم همیشه همه چیز به همین خوبی باشد.در این کار من خیلی از همکاران کمک گرفتم، آقای حاتمی بسیاری از تجربههایشان را در اختیارم گذاشتند و خود آقای سهیلیزاده هم در شکلگیری یلدا و نوع بازی من بسیار تاثیرگذار بودند.من قبل از این کار، آشنایی با آقای سهیلیزاده نداشتم ولی زمانی ترانه مادری را دنبال میکردم و خیلی کار ایشان را دوست داشتم، در آن فیلم حضور بازیگران جوان، باعث جذابیت بیشتر میشد. آن زمان که ترانه مادری پخش میشد به جرات میتوانم بگویم به این همکاری فکر نمیکردم ولی بالاخره به این گروه رسیدم و این خیلی برایم جالب بود. (ترانه مادری هم توسط سهیلیزاده کارگردانی شد و تهیهکنندگان آن مهران مهام و ایرج محمدی بودند.)


غرور، هرگز

دچار غرور نشدم، اما نگاهم نسبت به خودم و آیندهام تغییر کرده و هدفم برای ادامه زندگی عوض شده،  حالا همه مرا میشناسند و باید بهتر از گذشته باشم، گرچه سعی کردم، رابطهام با اطرافیان تفاوتی با گذشته پیدا نکند.


پیشنهادهای جدید

بعد از این کار و پخش چند قسمت، پیشنهادهای زیادی به من شد اما بنا به دلایلی پیشنهادها را قبول نکردم، درباره سریالها هم باید بگویم به خاطر فشردگی کار «دلنوازان» نمیتوانستم پیشنهادها را قبول کنم و در کار دیگری حضور داشته باشم.

مهران اخوان ذاکری؛ همسر سحر قریشی در مردادماه 1362 به دنیا آمده، او در پاسخ به این پرسش که خودش سحر را به سینما معرفی کرد  برایمان گفت: «اکثر دوستان من بازیگر هستند، از طریق برخی از آنها برای «لج و لجبازی» با آقای زبردست آشنا شدیم و بعد که سیاوش خیرابی سحر را به گروه دلنوازان معرفی کردند.»

از او میپرسیم: «آیا حرفه کاری شما با هنر مرتبط است؟» که میگوید: «مدرک مهندسی کامپیوتر دارم و درحال حاضر شغلم هم آزاد است، تا به حال هم نه کار هنری انجام دادم و نه در مقوله سینما فعالیتی کردم.»

مهران در مورد همسرش میگوید: «از موقعیت او راضیام، در رابطه با کیفیت کار سحر هم به نظرم میتواند بسیار بهتر باشد و نقشهای متفاوتتری را بازی کند. من هم موافق این هستم که او میتواند نقشهای منفی را خیلی خوب بازی کند.»

او در پاسخ به این پرسش که ازدواج بازیگران میتواند بین آنها و سینما فاصله بیندازد اما شما به عنوان کسی که او را به سینما معرفی کردید، بعدا پشیمان نمیشوید؟ گفت: «نه، وقتی ایشان بدون حتی یک دقیقه شرکت در دوره بازیگری اینقدر قوی کار کرده و از پس نقش برآمده، پشیمان که نمیشوم هیچ، افتخار هم میکنم.»

 

www.jalalposter.ir

سحر قریشی متولد 1366است.کارش را با بازی در فیلم سینمایی( لج ولج بازی)مهدی برقعی شروع کرد.پس از دادن تست از میان نامزدهای مختلف برای نقش (یلدا)انتخاب شد.وی نخستین حضور تلویزیونی اش ،در مجموعه پر مخاطب (دلنوازان)،در کنار هنرپیشه های مطرح سینما،تئاتر و تلویزیون بازی کرد.به گفته خودش خیلی شانس اورده که در هردو کار هنری اش،از تجربیات بازیگران مطرح برای ارائه بهتر نقش بهره برده است.

حضورش در مجموعه (دلنوازان)و بازی در نقش یلدا ،نقطه عطفی در کارنامه هنری او به حساب می اید.در فرصتی که دست داد با وی به بهانه پخش این سریال گفت وگویی داشتیم.

*با وجود چندین نامزد برای این نقش چه شد شما برای ایفای نقش یلدا انتخاب شدید؟

ـــ از طریق تستی که نامزد های مختلف برای نقش یلدا دادند ،من برای این نقش انتخاب شدم.از نظر چهره همان چیزی بودم که مد نظر کارگردان بود.به گفته ی اقای سهیلی زاده ایشان برای این نقش،معصومیتی با ته چهره منفی می خواستند

*قبل از تصویر برداری این مجموعه چه تمریناتی انجام دادید؟

ـــ من در پیش تولید حضور نداشتم .هنگامی که برای نقش یلدا انتخاب شدم چند نفر از بازیگران جلوی دوربین رفته بودند و چند سکانس هم گرفته شده بود ان زمان مشغول بازی در فیلم سینمایی (لج و لج بازی)مهدی برقعی بودم.بعد از اتمام بازی در این فیلم،سر تصویر برداری سریال دلنوازان امدم ومشغول به بازی شدم .برای بازی در نقش یلدا تمرین نداشتم.البته دیگران تمرین و دور خوانی داشتند ،من چون در گروه دیگر ملحق شدم ،فقط دو جلسه دور خوانی با محمد حاتمی داشتم.

*مهم ترین ویژگی دلنوازان چیست؟

ـــ داستان قشنگی دارد و اتفاقاتی که در ان به وقوع می پیوندد ،واقعی است.همین واقعی بودن داستان و نقش یلدا برایم جذابیت داشت ومرا ترغیب به بازی در دلنوازان کرد.خیلی از هم نسلان من به واقع در زندگی،با چنین مشکلاتی روبه رو هستند وزندگی انان مانند یلداست.

*هنگام ضبط اولین پلان چه حسی داشتید؟
چند روز بعد از بستن قرار داد ،جلوی دوربین دلنوازان بازی کردم.تا ان روز اعضای گروه را ندیده بودم وهیچ کدامشان را نمی شناختم.به همین دلیل معذب بودم چون بازیگران شناخت قبلی از یکدیگرداشتند .ابتدا احساس غریبی کردم ولی اندکی که گذشت ،متوجه شدم کارگردان با مدیریت خوبی که دارد،گروه شاد و سرحالی را دور هم اورده است که به هم انرژی مثبت می دهند .با این وجود پس از ورودم همه مرا پذیرفتند .البته استرس هم داشتم چون قرار بود برای نخستین بار در یک مجموعه روتین ،نقش مهمی را در کنار پیشکسوتان سینما،تئاتر و سینما بازی کنم ،البته در اولین حضور سینمایی ام (لج و لج بازی)هم اتفاق خوبی برایم افتاد.در کنار بازیگران مطرح سینما بازی کردم اگرچه استرس داشتم.اما هنگام بازی در مجموعه دل نوازان این استرس کمتر بود.نگرانی ام از این بود که مبادا بد بازی کنم.

*با توجه به این که دلنوازان با یک فشردگی خاص تصویر برداری می شود تا به پخش برسد ،فکر نمی کنید به عنوان به عنوان اولین تجربه تلویزیونی تان کار سختی باشد؟

ـــ خواست خداوند و سپس قسمت بود که در مجموعه دلنوازان بازی کنم .در اولین حضور سینمایی ام نیز مانند این مجموعه شرایط دشواری را سپری کردم .چون تا ان زمان تجربه حضور در هیچ گونه کار هنری و فیلم تلویزیونی را نداشتم.

*در کارنامه حسین سهیل زاده اثار موفق و مخاطب پسندی مثل ترانه ی مادری و اخرین دعوت وجود دارد.احتمال می دادید این مجموعه هم پر مخاطب شود؟

ـــ تاکنون این گونه بوده است .سهیلی زاده ،مدیر،همراه و دوست خوبی است.چون این کارشان را با عشق انجام می دهند،بی شک مورد پسند و استقبال مردم قرار میگیرد.

*ایا قبل از حضور در این سریال به کلاس بازیگری رفته بودید؟

ــــ به دلیل علاقه ای که به حرفه ی بازیگری داشتم ،از طریق چند تن از دوستانم پشت صحنه ی چند کار رفتم.تصور نمی کردم از سینما به تلویزیون بیایم .چون نه کلاس رفته بودم ونه پی گیر بودم که به تئاتر بروم.مانند سایر دوستان ،علاقه مند شرکت در کلاس بازیگری فن بیان نبودم .به همین سبب ورود به عرصه بازیگری برایم تازگی داشت.

*اکنون که وارد این حرفه شدید ایا برای کسب تجربه بیشتر،به کلاس های بازیگری می روید؟

ـــ کسانی که به کلاس های بازیگری و فن بیان می روند ،حرفه ای تر فکر میکنند وخودشان را بیشتر میشناسند .به دلیل علاقه ای که به بازیگری دارم در مجموعه ی دلنوازان مشغول بازی هستم ،از تجربیات پیشکسوتان این عرصه برای ارائه بهتر این نقش هستم.

*برا ی ارائه نقش تا چه حد با کار گردان مشورت میکنی؟

ـــ برای ارائه نقش های خود ،نوع بازی نو بیان دیالوگ هایم ،با ایشان مشورت میکنم

*اگر در انتخاب نقشی درسریال دلنوازان ازاد بودید ،کدام نقش را انتخاب میکردید؟

ـــ باز هم یلدا را انتخاب می کردم.

*چرا؟

ـــ چون بخشی از خصوصیات یلدا به سحر قریشی نزدیک است.واقعی بودن نقش و داستان یلدا برایم اهمیت داشت.دوست داشتم نقشی را بازی کنم که برایم جای کار داشته باشدو مردم انرا باور کنند.

*به عنوان یک بازیگر شهرت تا چه حد برایتان اهمیت دارد؟

ـــ شهرت برایم اهمیتی ندارد.بلکه ارائه نقش خوب و مردم پسند برایم مهم است.من به بازی در نقش های متفاوت علاقه دارم تا این که دنبال شهرت باشم.دوست دارم توانایی هایم را با بازی نشان دهم.

*واکنش مردم پس از پخش سریال دلنوازان چگونه است؟

ـــ در خیابان و بازار ،همه مرا به نام یلدا صدا می زنند و به یکدیگر نشان می دهند.تاکنون رفتار ها و عکس العمل ها مثبت و خوب بوده است و همه یلدا را دوست دارند


يار هميشگي و همراه راسخون
www.user7.persianblog.ir


 

یک شنبه 1 آذر 1388  5:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها