0

افشاگري ديگر در خصوص اتفاقات تيم فوتبال نوجوانان در نيجريه

 
pop2000
pop2000
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 609
محل سکونت : مرکزی

افشاگري ديگر در خصوص اتفاقات تيم فوتبال نوجوانان در نيجريه

 
اگرچه علي دوستي شرايط تيم فوتبال نوجوانان در نيجريه را مطلوب توصيف کرد اما افشاگري هاي در خصوص کمبودهاي اين تيم در جام جهاني نوجوانان همچنان ادامه دارد.

در ادامه اين افشاگري ها سرويس ورزشي روزنامه کيهان امروز ( سه شنبه ) با نگارش مطلبي در قالب نکته ورزشي به مواردي در خصوص تيم نوجوانان اشاره کرده که خواندنش خالي از لطف نيست.
در اين مطلب آمده است :« پس از گذشت چند روز از بازگشت تيم فوتبال نوجوانان كشورمان از بازيهاي جام جهاني نيجريه اخباري مربوط به برخي از كمبودهاي مديريتي و پشتيباني اين تيم به گوش رسيد كه نشان داد ساختار فوتبال ايران هنوز با معيارهاي جهاني فاصله زيادي دارد.
بعد از ناكامي تيم ملي فوتبال بزرگسالان كشورمان در رسيدن به جام جهاني و عملكرد ضعيف تيم جوانان همراه با سرمربي كروات خود نيكوليچ در مسابقات قهرماني جوانان آسيا مديران فدراسيون فوتبال براي سرپوش گذاشتن روي ضعفهاي خود پشت افتخارآفريني تيم نوجوانان كه با قهرماني در آسيا، صعود به جام جهاني و به دنبال آن راه يابي از مرحله مقدماتي جام جهاني در نيجريه قرار گرفتند تا هر طور شده ضعفهاي خود را كمرنگ جلوه دهند.
به دنبال افشاگري خبرنگار خبرگزاري مهر از مشكلات پيرامون تيم نوجوانان در جام جهاني و جلوتر از آن خبرگزاري فارس كه هر كدام بطور مجزا كمبود و ضعف هاي تيم پشتيباني اين تيم را به رشته تحرير درآورده بودند نايب رئيس فدراسيون فوتبال مجبور شد با ادبيات سياستمدارانه خود ضمن تكذيب معضلات موجود، اين افراد را كج فهم قلمداد كند!
به تأخير انداختن پاداش هاي قهرماني نوجوانان (يك دستگاه پژو و ۱۰ميليون جوايز نقدي)، بدرقه و استقبال ضعيف، نبود يك سرپرست و مدير آشنا به مسايل بين المللي و زبان انگليسي كه بتواند مشكلات رفاهي و اطراف تيم را به حداقل برساند همه و همه باعث شده بود تا بازيكنان تيم نوجوانان بارها در اين خصوص به علي دوستي (سرمربي تيم) گلايه و شكايت كنند كه اگر درايت سرمربي و ساير اعضاي كادر فني اين تيم نبود چه بسا اين تيم حتي جواز صعود به بازيهاي جام جهاني را هم كسب نمي كرد. اين درست كه مسئولان فدراسيون فوتبال با برگزاري چندين اردوي خارجي و داخلي شرايطي به مراتب بهتر از دوره هاي گذشته را براي آماده سازي تيم نوجوانان فراهم كردند اما هيچ كس نمي تواند منكر عدم ساختار قوي و تشكيلات مناسب تحت عنوان تيم پشتيباني تيم هاي ملي در تمام رده ها باشد.
وقتي قرارداد تمام اعضاي كادر فني تيم نوجوانان به ۱۰۰ميليون هم نمي رسد و در مقابل نناد نيكوليچ بابت حذف تيم جوانان در بازيهاي آسيايي رقمي دو تا سه برابر را براي كسب ناكامي مي گيرد، وقتي به خاطر ضعف برنامه ريزي نايب رئيس فدراسيون مجبور مي شود براي ديدار با اروگوئه از ايران درخواست لباس كند تا يك تاجر چند دست لباس همراه با خود به نيجريه ببرد، وقتي فلان مسئول براي آنكه تلويزيون نيجريه هرطور شده براي لحظاتي تصوير او را نشان دهد حاضر مي شود دست به جيب شود(!!)، وقتي خبرهاي ارسالي خبرنگاران اعزامي به نيجريه هر شب توسط مسئولان فدراسيون چك مي شود تا مبادا خبري بر خلاف ميل مسئولان به ايران ارسال شود، وقتي بازيكنان تيم نوجوانان پس از صعود از مرحله گروهي باز هم با وعده و وعيدهاي نايب رئيس كه هيچ كدام هم عملي نشده روبرو مي شوند ديگر نمي توان منكر ضعف مسئولان فدراسيون فوتبال در برنامه ريزي شد.
متأسفانه در اين ميان بعضي از خبرنگاران هم كه با هزينه فدراسيون به نيجريه رفته بودند مجبور شدند براي بدست آوردن دل فلان مسئول و براي اينكه خود را در نيجريه و ساير سفرهاي بعدي بيمه كنند با ناديده گرفتن واقعيات، مشاهدات سفر را در ذهن خود بايگاني كردند و خبرها را وارونه جلوه دادند. اينجاست كه يكبار ديگر اين موضوع ثابت مي شود كه تا وقتي خبرنگاران با هزينه فدراسيون راهي سفرهاي خارجي مي شوند به نوعي زير بليت فدراسيون قرار مي گيرند و نمي توانند واقعيت ها را آن طور كه هست انعكاس دهند.
در پايان بايد به صحبتهاي علي دوستي در كنفرانس مطبوعاتي روز گذشته اشاره اي كوتاه داشته باشيم. دوستي به خاطر ادامه همكاري اش با فدراسيون فوتبال و همچنين دوري از مسايل حاشيه اي كه طي سالهاي اخير با تكيه بر اين موضوع توانسته به موفقيت برسد هرگونه كم و كاستي در نيجريه را تكذيب كرده است. اما به خوبي مي دانيم كه سرمربي فعلي و جديد تيم جوانان در نشست چند روز پيش خود با كميته فني تيم هاي ملي و جوانان مشكلات موجود در بازيهاي جام جهاني را بازگو كرده و از مسئولان خواسته با تجربه از اين رقابتها سعي كنند براي سالهاي آينده با برطرف كردن نقاط ضعف خود در تشكيلات اداري و رفاهي تيم هاي پايه گام هاي مثبتي در اين خصوص بردارند.»

منبع:ایسنا


يار هميشگي و همراه راسخون
www.user7.persianblog.ir


 

یک شنبه 1 آذر 1388  2:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها