0

۶ نکته درباره خانه‌آرایی در فصل پاییز

 
omidayandh
omidayandh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 7483
محل سکونت : تهران

۶ نکته درباره خانه‌آرایی در فصل پاییز

۱) با شروع فصل پاییز، بهتر است در چیدمان خانه تغییراتی انجام دهید و قدم اول بالابردن روشنایی خانه است. می‌توانید با اضافه کردن چند لامپ‌ در گوشه و کنار خانه، کمبود نور خورشید را در فضای خانه جبران کنید. اضافه کردن انواع لامپ‌ها و لوسترها به فضای خانه باعث گرم شدن این محیط می‌شود.

۲) می‌توانید برای ایجاد تنوع دکوراسیون خانه با دیگر فصل‌های سال روی بوفه و یا دکوری که در دسترس است، آباژور کوتاهی قرار دهید و یا اینکه می‌توانید لوستری را در مقابل پنجره‌ای آویزان کنید با این‌کار فضای پنجره را نمایان‌تر کرده‌اید.

۳) این فصل از سال بهترین زمان برای اضافه کردن پرده و نوارهای تزئینی طرح‌دار به پوشش‌های پنجره است، این‌گونه جلوه پنجره هم بیشتر می‌شود و پرده‌ها به صورت عایق گرمایی برای خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و از هدر رفتن انرژی گرمایی جلوگیری می‌شود.

۴) در این فصل پارچه‌هایی را که برای پوشش پنجره انتخاب می‌کنید، بهتر است از انواع سنگین با بافت ضخیم باشند. برای مثال می‌توانید از پارچه‌های مخملی و یا مخمل‌کبریتی و پار‌چه‌های کانوادوزی شده استفاده کنید.

۵) رنگ پرده‌ها را می‌توانید با فضای دکوراتیو خانه هماهنگ کنید، این فصل نیاز به رنگ خاصی ندارد، چرا که بافت ضخیم و وزین پرده‌ها خود نمادی از این فصل هستند. با به‌کاربردن بافت‌های ضخیم برای پرده باید از نوار نگهدارنده محکم‌تری نسبت به قبل استفاده کنید تا به راحتی بتوانید، پرده‌ها را به هر سمتی از پنجره که می‌خواهید جمع‌ کنید.

۶) یکی از بهترین ایده‌های تزئینی در این فصل استفاده از گلدان‌هایی است که مملو از گل‌های خشک و میوه‌های خشک زینتی هستند. برای فراهم کردن این فضای زیبای دکوراتیو در خانه تنها به یک گلدان شیشه‌ای، مقداری گل کاج، چند میوه خشک درخت سدر(همان‌هایی که مانند زالزالک و یا آلوبخارا هستند) گل‌های خشک، برگ‌ها و شاخه‌های کوتاه خشک‌شده نیاز دارید. نسبت به فضایی که قرار است این گلدان در آن قرار گیرد و محوریت تزئینی آن فضا را به عهده دارد می‌توانید اندازه و سایز گلدان را تغییر دهید. برای تزئین و محوریت بخشیدن در فضای بزرگ، بهتراست سایز گلدان را بزرگ انتخاب کنید و همچنین بالعکس.
منبع : iran-eng
چهارشنبه 27 آبان 1388  6:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها