0

کشف فضاهایی از مغز که با هیپنوتیزم فعال می شوند

 
omidayandh
omidayandh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 7483
محل سکونت : تهران

کشف فضاهایی از مغز که با هیپنوتیزم فعال می شوند

محققان انگلیسی فضاهایی از مغز را کشف کردند که وقتی فرد خواب مصنوعی (هیپنوتیزم) را تجربه می کند، فعال می شوند و به همین علت فرد هیپنوتیزم شده برخلاف تصور از بیشترین میزان توجه برخوردار است.

به گزارش مهر، پژوهشگران دانشگاه هال در انگلیس برای انجام این بررسیها از 17 داوطلب استفاده کردند که از این تعداد 10 نفر برای انجام تجربه خواب مصنوعی بسیار مضطرب بودند و 7 فرد دیگر اضطراب کمتری داشتند اما بیشتر نسبت به این تجربه شکاک بودند.

سپس این محققان فعالیت مغزی بیماران را زمانی که تحت هیپنوتیزم قرار گرفتند با کمک روزنانس مغناطیسی کنترل کردند.

با بررسی اطلاعات جمع آوری شده از طریق رزونانس مغناطیسی، این دانشمندان نشان دادند که با قرار گرفتن بیمار در وضعیت خواب مصنوعی، تغییراتی در فعالیت کورتکس جلوپیشانی و آهیانه مشاهده شد این دو ناحیه مغز در فعالیتهای مربوط به "توجه" مشارکت دارند.

نسبت به گروه افراد "با اضطراب کم"، در گروه افراد "با اضطراب زیاد" حداقل فعالیت مغزی در کورتکس جلوپیشانی و آهیانه مشاهده شد.
براساس گزارش بی. بی. سی نیوز، به گفته این محققان، نتایج این مطالعات فرضیه ای را تقویت می کند که براساس آن هیپنوتیزم قدرت توجه ذهن را افزایش می دهد زمانی که یک فرد هیپنوتیزم می شود به نظر می رسد که بی اختیار شده است، این درحالی است که در حقیقت برای درک بهتر اطلاعاتی که گوینده به وی می دهد در بیشترین حالت توجه قرار دارد.

منبع : بازیاب

چهارشنبه 27 آبان 1388  11:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها