0

خطرانتشاراسرارخصوصي درفيس بوك

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

خطرانتشاراسرارخصوصي درفيس بوك

شبكه خبري سي ان ان در گزارشي درباره خطرهايي كه كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي اينترنت با انها مواجهند اعلام كرد، مثلا اگر كسي در فيس بوك تصاوير خانوادگي و خصوصي خود را براي نشان دادن به دوستان نزديك قرار دهد اين تصاوير به سادگي در دسترس هزاران نفر از كاربران ديگر اين شبكه قرار مي گيرد.
برخي موارد نيز خطرناك تر از اين است. مثلا يك مادر در امريكا اخيرا متوجه شد كه تصوير دختر پنج ساله وي كه در يكي از اين شبكه هاي اجتماعي قرار داشت بر روي يك سايت ضد اخلاقي قرار گرفته است كه اين مسئله اين خانواده را بسيار نگران ساخت. وقتي اين خانواده تلاش كرد با قرار دادن يك اطلاعيه در اينترنت با اين مسئله مقابله كند متوجه شد كه شماره تلفن و ادرس انها نيز از طريق اينترنت در اختيار بسياري از كاربران قرار گرفته است كه اين مسئله انها را بسيار نگران كرد.
گزارشگر سي ان ان افزود: روز به روز بر تعداد كساني كه در امريكا اطلاعات خصوصي خود را در شبكه هايي مانند فيس بوك ، يوتيوب ، ماي اسپيس و توئيتر قرار مي دهند افزوده مي شود.
در بسياري موارد خود كاربران اطلاع ندارند كه چه اطلاعاتي از انها در اختيار عموم قرار گرفته است و پس از اطلاع يافتن از انتشار اين اطلاعات نگران مي شوند.
در واقع هرزماني كه يك كاربر در اينترنت دكمه ارسال را مي زند اطلاعات ارسال شده تقريبا به راحتي در دسترس همگان قرار مي گيرد. در مواردي حتي مطالبي كه يك كاربر در اينترنت جستجو مي كند قابل رديابي ، ذخيره سازي و فروش به ديگران است.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

سه شنبه 26 آبان 1388  7:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها