0

دعوا در مصر بر سر پرده بکارت مصنوعی ساخت چین!

 
e_nabizadeh
e_nabizadeh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : تهران

دعوا در مصر بر سر پرده بکارت مصنوعی ساخت چین!

دعوا در مصر بر سر پرده بکارت مصنوعی ساخت چین !
  

به گزارش عصرایران به نقل از  پایگاه خبری الجوار تولیدكنندگان این كالای مصنوعی می گویند،‌ بیشترین استقبال در میان کشورهای اسلامی از این محصول مربوط به مصر بوده است به طوری که تعداد زیادی از بازرگانان مصری برای گرفتن نمایندگی رسمی این محصول، به این شركت تولید كننده رفته و رقابت میان آنان شدت گرفته است.

 گفته می شود این كالا قرار بود اوایل ماه مبارك رمضان وارد مصر شود، اما مخالفت شدید برخی علما و چهره های دینی این كشور با وارد كردن آن در این ماه مبارك، موجب شد كه بازرگانان و واردكنندگان مسأله را به بعد از ماه رمضان موكول كنند. اما دسته ای دیگر از علما و چهره های دینی در كل با وارد كردن این كالا به شدت مخالفند و آن را موجب نشر فحشا و فساد در جامعه می دانند زیرا این ابزار در واقع به افراد مرتكب عمل نامشروع، این امكان را می دهد كه طرف مقابل را فریب دهند.

 در همین راستا شیخ "عبدالمعطی البیومی" عضو مجمع پژوهش های اسلامی دانشگاه الأزهر و نماینده سابق كمیته دینی در پارلمان مصر با صدور فتوایی ضمن انتقاد شدید از ورود این كالا به كشورش، خواستار محاكمه واردكنندگان آن شده است.  

از سوی دیگر شیخ "یوسف بدری" دیگر عضو مجمع پژوهش های اسلامی الأزهر حمایت كامل خود از فتوای شیخ "البیومی" را اعلام كرده و گفت: بنده 100% این فتوا را درست می دانم و از آن دفاع می كنم. به اعتقاد من علاوه بر اینكه وارد كنندگان این كالا باید مجازات شوند، استعمال كنندگان آن نیز باید مورد محاکمه قرار گیرند. فكر می كنم 10 ضربه شلاق یا تبعید و حبس برای هر یك از استعمال كنندگان خوب باشد. 

شیخ "مصطفی شكعه" نیز در فتوایی مشابه خواستار اجرای شدید قانون در این باره شد زیرا استعمال این كالا را فریب مردان توسط زنان كه كاری حرام است دانست.

 گفتنی است شیخ "محمود عاشور" از اعضای سابق دانشگاه الأزهر پس از صدور این فتوا توسط "البیومی" و تأیید شدن آن از سوی "بدری"، آن را رد كرده و گفت: اینگونه اظهار نظرات یك اجتهاد شخصی است. به نظر من باید وارد کنندگان را صرفا جریمه كرد تا دست از واردات آن بردارند.
دوشنبه 25 آبان 1388  3:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها