0

ازدواج دوباره با همسر سابق: چالشها و راهکارها

 
nori200
nori200
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 1294
محل سکونت : خراسان رضوی

ازدواج دوباره با همسر سابق: چالشها و راهکارها

اگر شما و همسر سابقتان تصميم گرفته ايد که دوباره با هم زندگي کنيد، سه چيز را به ياد داشته باشيد:

آمار بر ضد اين تصميم شماست

همه چيز را نرم نرم جلو ببريد

حتماً به مشاور خانواده مراجعه کنيد و در دوره هاي آموزش خانواده شرکت کنيد

آمار ضد ازدواج دوباره است

آمار بر عليه زن و شوهرهايي است که يکبار طلاق گرفته اند و مي خواهند دوباره با هم ازدواج کنند. تقريباً بيشتر ازدواج هاي دوم مثل ازدواج اول به طلاق ختم مي شود.

مجله روانشناسي امروز نوشته است، "تقريباً 60 درصد از ازدواج هاي دوباره شکست مي خورد و اين اتفاق حتي سريعتر از طلاق اول مي افتد. بعد از گذشت متوسط 10 سال، 37 درصد از ازدواج هاي دوباره شکست مي خورد اين درحالي است که اين آمار براي ازدواج اول 30 درصد است."

چطور مي توانيد ازدواج دومتان را به موفقيت برسانيد

اگر در فکر اين هستيد که دوباره با همسر سابقتان ازدواج کنيد، در زير توصيه هايي برايتان آورده ايم که شانس موفقيت اين ازدواج دوباره را بالا ببريد:

* دوباره برگشتن به سمت همسر سابق به خاطر فرزندانتان اصلاً ايده خوبي نيست. بايد به خاطر اينکه همديگر را دوست داريد و واقعاً مي خواهيد که باز با هم باشيد، به سمت هم برگرديد.

* اگر بچه داريد، به هيچ وجه تا مدتي اجازه ندهيد که آنها متوجه شوند که شما دو نفر با هم رابطه برقرار کرديد. چون اميدوار مي شوند که با هم آشتي کنيد و اين فشار بيشتري روي شما دو نفر براي آشتي کردن وارد مي کند.

* نزد يک مشاور خانواده برويد. از اشتباهات زندگي قبل درس بگيريد واگرنه با تکرار آنها دوباره رابطه تان خراب خواهد شد.

* دليل طلاق سابقتان را پيدا کنيد. اگر طلاقتان به خاطر مسائل مالي بوده اينبار حتماً درمورد مسائل مالي با هم به نتيجه برسيد. اگر درمورد تربيت فرزندان بوده، اين مشکل را هم با هم حل کنيد. اگر به خاطر عدم وفاداري و خيانت بوده، هر دو شما بايد امتحان خود را پس بدهد.

* اشتباه خود را در طلاق اول به گردن بگيريد.

* با هم در دوره هاي آموزش خانواده شرکت کنيد.

* در تمام مسائل با هم صادق باشيد. براي هم بازي درنياوريد. سعي نکنيد فکر همديگر را بخوانيد. انتظارات بيجا نداشته باشيد. انتظارات، اميدها و آروزهاي خود را با هم مطرح کنيد.

* خيلي مهم است که بفهميد ازدواج اولتان تمام شده است. اجازه ندهيد کابوس آن زندگي جديدتان را خراب کند.

* از روبه رو شدن با مشکلاتي که موجب بر هم خوردن ازدواج اولتان شدن، نترسيد.

* اشتباهاتتان را تکرار نکنيد. به آينده تان به هم بينديشيد.

* يادتان باشد، ساختن اعتماد دوباره زمان مي برد.

ايجاد اعتماد و موفق شدن يک ازدواج بعد از طلاق نياز به تعهد قوي به رابطه دارد. باز هم مي گوييم، ازدواج دوباره با همسر سابقتان را سريع جلو نبريد. براي شناخت همديگر وقت بگذاريد.

با همسر سابقتان ازدواج مي کنيد؟

ايميلم را که چک مي کردم، ديدم يک دعوتنامه عروسي برايم فرستاده اند. اين دعتوتنامه از طرف زوجي بود که طلاق گرفته بودند.

از يک طرف هيجان زده شده بودم و از يک طرف هم سردرگم بودم چون اين زوج سابقه ازدواج وحشتناکي داشتند و نمي دانم چه چيز باعث شده بود دوباره به فکر ازدواج با هم بيفتند. اما در هر حال داشتند باز ازدواج مي کردند.

مطمئناً "نيمه گمشده" که مي گويند معني خاصي دارد. بعضي از اعتقادات معنوي مي گويد که دو روح، قبل از تولد، تعيين شده که با هم زن و شوهر شوند. بعضي ديگر از مذهب ها باور دارند که شما و همسرتان طي هفت مرحله تناسخ باهم ازدواج مي کنيد، حتي اگر در زندگي زناشويي خود مشکلات متعددي داشته باشيد.

کنار از اعتقادات ديني و معنوي، دلايلي وجود دارد که شما به ازدواج دوباره با همسر سابقتان مي کشاند. يکي از اين دلايل، خوبي ذاتي و خصوصياتي در همسرتان است که باعث شده عاشقش شويد. مطمئناً شما به اين دليل عاشق اين فرد شديد که بخشي از آن مي تواند اخلاقيات، مهرباني، و طرز رفتار او با ديگران باشد. چيزي در او هست که شما را جذب مي کند.

اما چه پنج سال با او زندگي کرده باشيد، چه پنجاه سال، هيچکدام شما ديگر آن مرد يا زن سابق نيستيد. شخصيت شما رشد کرده است. ايده ها و افکارتان دستخوش تغيير شده است و سطح علمتان بالا رفته است. و آن چيز ناملموسي که شما دو نفر را به سمت هم جذب کرده بود، با بلوغ و حکمتي که به دست آورده ايد تقويت شده است.

اگر ازدواج به طور کل خوب و بر پايه احترام متقابل بوده باشد، 90 درصد زوج ها به طور متوسط بعد از هشت سال طلاق دوباره به سمت هم برمي گردند.

اين دوست من هم خيلي خوب اين مطلب را در کارت دعوتش بيان کرده بود: "ما دوباره با هم ازدواج مي کنيم چون فهميديم بدون حضور همسرمان، جاي چيزي در زندگيمان خالي بود. ازدواج اول ما از روي دليل بود و آن چيزي فراي عشق بود. اين چيزي غيرقابل توصيف است. و حالا که فهميده ايم که هستيم و دوست داريم کجا باشيم، آماده ايم که بهترين همسر دنيا باشيم."

مردمان

 

 

 

راسخون امید به زندگی

دوشنبه 25 آبان 1388  12:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها