0

تشكيل كميته ‌پيگيري تحقق فرامين مقام معظم رهبري در‌حوزه زنان و خانواده

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

تشكيل كميته ‌پيگيري تحقق فرامين مقام معظم رهبري در‌حوزه زنان و خانواده

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس مركز امور زنان رياست جمهوري خبر داد:
تشكيل كميته ‌پيگيري تحقق فرامين مقام معظم رهبري در‌حوزه زنان و خانواده

خبرگزاري فارس: مجتهدزاده ‌تشكيل كميته راهبردي پيگيري تحقق فرامين مقام معظم رهبري در حوزه زنان و خانواده را از ‌برنامه‌هاي ستاد مركزي دهه فجر دانست.

به گزارش خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا»، مريم مجتهد‌زاده مسئول كميته زنان ستاد مركزي دهه فجر انقلاب اسلامي در نشستي خبري ‌كه صبح امروز در دفتر شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران يكي از بزرگترين و جامع‌ترين قيام‌هاي الهي در دوران معاصر است كه با بر هم زدن موازنه‌هاي سياسي و با پيروزي خود در بسياري از نظر‌ها و ايده‌ها دگرگوني عميق و تازه‌اي به وجود آورد.

وي با بيان اينكه يكي از اين موارد ايجاد زمينه نگرشي جديد و حقيقي به زن به ويژه زن مسلمان و خانواده مسلمان است، تصريح كرد: پس از تحقق انقلاب اسلامي نظريات ناب اسلامي پيرامون زن و خانواده مطرح و بازگو شد و توانست جايگزين ديگر نظريات باطل در اين زمينه شود.

مسئول كميته زنان ستاد مركزي دهه فجر با تأكيد بر اينكه در قرآن و سنت معصومين عليه‌السلام شخصيت زن مورد تكريم و تجليل واقع شده و نسبت به پذيرش و رعايت حقوق زن اهميت جدي داده شده است، يادآور شد: با تجلي نور اسلام جايگاه حقيقي زن تبيين شده و زنان مسلمان و انقلابي با تربيت صحيح فرزندان خود از شكل‌دهي فرهنگ و سازندگي آينده انقلاب اسلامي سهيم مي‌شوند.

مجتهدزاده با بيان اينكه علاوه بر نقش خانوادگي زنان، زن مسلمان در محيط جامعه نيز وظايف برجسته‌اي برعهده دارد، گفت: شركت در صحنه‌هاي مختلف اجتماع از قبيل تظاهرات نمازهاي جمعه و جماعت، انتخابات، امر به معروف و نهي از منكر و مواردي ديگر از مهمترين وظايف زن مسلمان در جامعه است.

وي در ادامه به رشد شاخص‌هاي متعددي در همه حوزه‌ها به ويژه حوزه زنان و خانواده اشاره كرد و افزود: شاخص اميد زندگي زنان در سال‌هاي قبل از انقلاب 23/56 بوده و پس از انقلاب به 93/74 مي‌رسد كه اين ميزان نشان از افزايش 33 درصدي اميد به زندگي در 3 دهه اخير مي‌دهد.

مشاور رئيس‌جمهور ‌‌بر همين اساس تعداد زنان فوق تخصص در 3 دهه اخير را از 10 درصد به 30 درصد عنوان كرد و يادآور شد: تعداد زنان باسواد قبل از انقلاب 6/35 بوده كه اين ميزان به 34/80 در پس از انقلاب مي‌رسد، همچنين تعداد پذيرفته‌شدگان زن دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي رشد چشمگيري داشته است.

مجتهدزاده ادامه داد: امسال دهه فجر با محتواي كار مضاعف و همت مضاعف فعاليت مي‌كند كه هر روز اين ايام با عنواني خاص ناميده شده و در آن اجراي برنامه‌اي ويژه با محوريت اقشار مختلف جامعه اجرا خواهد شد كه در اين ايام روز دوشنبه 18 بهمن ماه ويژه‌برنامه‌هاي زنان است و به عنوان انقلاب اسلامي استحكام خانواده رسالت و منزلت زن نامگذاري شده است.

وي ‌‌به برنامه‌هاي كميته زنان در دهه فجر امسال اشاره كرد و افزود: انقلاب اسلامي استحكام خانواده، رسالت و منزلت زن، انقلاب اسلامي و منزلت زن ديروز امروز و فردا، انقلاب اسلامي و رسالت علمي و فرهنگي زنان، رسالت انبياء، رسالت انقلاب خانواده‌ متعالي و تربيت انسان زنان و انقلاب اسلامي و مطالبات مقام معظم رهبري، زنان انقلاب اسلامي مشاركت سياسي از جمله شاخص‌هاي برنامه‌هاي كميته زنان در دهه فجر امسال است.

رئيس مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري تشكيل كميته راهبردي پيگيري تحقق فرامين مقام معظم رهبري در حوزه زنان و خانواده را از ديگر برنامه‌هاي اين ستاد دانست كه با هدف اتخاذ تدابير و راهكارهايي جهت اجرايي كردن و تحقق كليه فرمايشات مقام معظم رهبري در حوزه زنان و خانواده در چارچوب اصول اسلامي و قوانين طراحي شده است.

مجتهدزاده به ايجاد وبلاگ خاطرات خواندني زنان انقلابي با نام ستارگان زميني با هدف ترويج فرهنگ و ارزش‌‌هاي انقلاب اسلامي و معرفي دستاوردهاي انقلاب اشاره كرد‌ و برگزاري دوره‌ آموزشي راويان انقلاب را طرح ديگري دانست كه اين كميته با هدف تبيين ارزش‌ها و آرمان‌هاي امام راحل و انقلاب اسلامي در بهمن‌ماه به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

وي ‌برگزاري نشست علمي و پژوهشي دستاوردهاي نظام در باب زنان و برگزاري جشنواره سراسري عفاف و حجاب را از ديگر برنامه‌هاي دهه فجر عنوان كرد و با اشاره به ‌حضور فعال و گسترده زنان در مراسم دوازدهم بهمن ماه در حرم امام خميني (ره) ‌اظهار داشت: همچنين غرفه استقبال از راهپيمايان روز 22 بهمن با هدف به نمايش گذاردن بخشي از دستاوردهاي حضور زنان و خانواده در دولت دهم از ديگر برنامه‌هاي اين ستاد است.

رئيس مركز امور زنان رياست جمهوري به برگزاري 6 نشست تخصصي منطقه‌اي سازمان‌هاي مردم‌نهاد فعال در حوزه تحكيم بنيان خانواده اشاره كرد و افزود: برگزاري جشن‌هاي انقلاب با حضور زنان پيرو اديان الهي نيز برنامه ديگري است كه در حوزه امور اجتماعي در ايام‌الله دهه فجر برگزار مي‌شود.

مجتهدزاده در ادامه به برنامه‌هاي روزهاي دهه فجر پرداخت و خاطر‌نشان‌كرد: 12 بهمن روز ورود امام (ره) به ميهن با نام انقلاب اسلامي، ولايت‌فقيه، امام خميني و رهبري، 13 بهمن روز انقلاب اسلامي، پيامبر اعظم(ص)، وحدت و احياي ارزش‌هاي اسلامي، 14 بهمن انقلاب اسلامي، ايمان، جهاد، شهادت، 15 بهمن انقلاب اسلامي، قرآن، عترت، انتظار فرج، 16 بهمن انقلاب اسلامي آزادانديشي، تعالي فرهنگ، تمدن اسلامي نامگذاري شده‌اند.

مشاور رئيس‌جمهور ‌در خاتمه گفت: روز 17 بهمن با نام انقلاب اسلامي، جوانان، خودباوري و نهضت علمي، 18 بهمن انقلاب اسلامي، استحكام خانواده، رسالت و منزلت زن، 19 بهمن انقلاب اسلامي ، آمادگي دفاعي، بسيج و نيروهاي مسلح، 20 بهمن انقلاب اسلامي، مردم‌سالاري ديني، محروميت‌زدايي و عدالت اجتماعي، 21 بهمن انقلاب اسلامي، بصيرت ديني، انسجام ملي و استكبار ستيزي و 22 بهمن‌ماه روز انقلاب اسلامي، استقلال، آزادي جمهوري اسلامي نامگذاري شده‌اند.
انتهاي پيام/

یک شنبه 10 بهمن 1389  9:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها