0

تقدير از واقف 11 ساله به عنوان خردسال‌ترين واقف جهان

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

تقدير از واقف 11 ساله به عنوان خردسال‌ترين واقف جهان

نسخه چاپي ارسال به دوستان
در همايش "وقف احسان ماندگار " صورت گرفت؛
تقدير از واقف 11 ساله به عنوان خردسال‌ترين واقف جهان

خبرگزاري فارس: از خانم "مليكا گلي " به عنوان واقف 11 ساله كشور كه 20 جلد از تأليفات خود را وقف كرده است به عنوان خردسال‌ترين واقف جهان در همايش «وقف، احسان ماندگار» تجليل شد.


گزارش تصويري مرتبط
-------------------------------

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در همايش «وقف، ‌احسان ماندگار» كه امروز در تالار بزرگ وزارت كشور با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي،‌ نماينده ولي فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و حجت‌الاسلام قرائتي برگزار شد از واقفان، خيران، متوليان و خادمان بقاع متبركه كشور تجليل به عمل آمد.

در اين همايش از "آيت‌الله محمد يزدي " به خاطر وقف ترجمه قرآن كريم و از حجت‌الاسلام احمد عابدي به خاطر شروع درس خارج فقه با موضوع "وقف "‌ با اهداي لوح تقدير و هدايايي تقدير شد.

همچنين از حجت‌الاسلام سيد محمدمهدي طباطبايي به خاطر وقف مؤسسه جامعةالقرآن كريم قم تجليل شد و از حجت‌الاسلام موحدي كرماني به عنوان عضو فعال كميسيون ماده 2 آيين‌نامه اجرايي قانون ابطال اسناد و فروش رقبات و به دليل تلاش‌هاي فراوان وي در راستاي برگرداندن حجم عظيمي از موقوفات كه به فروش رسيده بود، تجليل به عمل آمد.

مرتضي ادب، مدير‌كل تمركز دفاتر و املاك دولتي سازمان ثبت و اسناد به خاطر تلاش و همكاري وي در انعقاد تفاهمنامه بين سازمان اوقاف و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و همچنين به دليل تشكيل كارگروه مشترك بين اداره كل استان خراسان رضوي و اداره ثبت اسناد و املاك خراسان رضوي با اهداي لوح، تقدير شد.

در اين مراسم از محمد هادي بديعي دزفولي به خاطر وقف 6 دانگ يك قطعه زمين مزروعي به مساحت 30 هكتار به ارزش 3 ميليارد و 600 ميليون ريال و همچنين به دليل درك صحيح از نيازهاي روز جامعه و وقف اموال در اين زمينه و داشتن روحيه خيرخواهي و دغدغه حل مشكلات جامعه از طريق وقف تجليل به عمل آمد.

اما جالب‌ترين بخش تجليل از برترين واقفان كشور، مربوط به تقدير از خانم "مليكا گلي " با 11 سال سن بود؛ مليكا گلي فردي است كه تاكنون توانسته در 18 جشنواره مختلف به عنوان نويسنده برتر برگزيده شود.

وي با وقف 20 جلد از تأليفات خود و به عنوان موفق‌ترين كودك نويسنده دنيا، نام خود را به عنوان "خردسال‌ترين واقف جهان " نيز ثبت كرده است؛ در اين همايش از مليكا گلي به عنوان خردسال‌ترين واقف جهان به دليل درك صحيح از نيازهاي روز جامعه و وقف اموال در اين زمينه همچنين داشتن روحيه خيرخواهي و دغدغه حل مشكلات جامعه از طريق وقف تجليل شد.

جمال جعفريان از ديگر افرادي بود كه در همايش "وقف احسان ماندگار " به دليل اجراي دقيق نيت واقف در ترويج فرهنگ وقف، توانايي ويژه در اداره موقوفه با 14 هزار رقبه، راه‌اندازي درمانگاه موقوفه حاج‌عبدالوهاب تهراني در شمال شهر تهران و افزايش ارزش دارايي موقوفه از طريق احداث ساختمان، كارخانه ماشين‌سازي و سرمايه‌گذاري در شركت‌ها تجليل به عمل آمد.

همچنين از محمدرضا پاليزي به دليل حفظ و افزايش دارايي املاك موقوفه و اخذ سند مالكيت رقبات و اجراي دقيق نيت واقف در ترويج فرهنگ وقف تجليل شد؛ موقوفه تحت توليت پاليزي بيش از اين وقف عام بوده كه علي‌رغم آن ساليان متمادي به عنوان وقف خاص اختصاص يافته بود كه با پيگيري‌هاي وي و اخذ حكم از ديوان عالي از نيمه دوم سال 87 به حالت اوليه و وقف عام بازگردانده شد و هم‌اكنون درآمد اين موقوفه به بيش از 3 ميليارد ريال افزايش يافته است.

در ادامه اين همايش و در بخش بقاع متبركه از آقايان سلمان عسكري، كرامت‌الله دهقان، آيت‌الله سيدعبدالله زبرجد، عبدالرضا دريكوندي و خانم بهجت افراز با اهداي لوح تقدير و هدايايي تجليل شد.

توسعه حرم مطهر سيدعلاءالدين حسين (ع) شيراز به متراژ 20 هزار متر، آزادسازي املاك اطراف حرم مطهر، راه‌اندازي كتابخانه مركز نسخ خطي حرم مطهر با حدود 60 هزار جلد كتاب، راه‌اندازي مركز رصدخانه حرم مطهر، راه‌اندازي و مديريت حوزه علميه محموديه در جنب حرم مطهر، پيگيري و راه‌اندازي موزه حرم مطهر و نصب تلسكوپ نجوم و راه‌اندازي گروه نجوم از جمله دلايل تقدير از آيت‌الله سيد عبدالله زبرجد اعلام شد.

همچنين در پايان و در بخش حوزه سرپرستي از نادر رياحي و حجت‌الله قاسمي به دليل خدمات ارزنده در سازمان اوقاف امور خيريه، پژوهش در عرصه ترويج فرهنگ وقف و حضور اثربخش و فعال رسانه‌اي در جهت تبيين و ترويج فرهنگ وقف تجليل شد.
انتهاي پيام/ر

اخبارمرتبط :
  اوقاف براي زنده شدن نيازمند افراد قاطع است 
89/11/10 - 13:46
  موقوفات مهم كشور بايد ثبت جهاني شوند 
89/11/10 - 12:38
  متوليان موقوفات موظف به حفظ مصلحت و منفعت وقف هستند 
89/11/10 - 12:30
یک شنبه 10 بهمن 1389  8:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها