0

كتاب الكترونيكي اعلام شهدا در اصفهان رونمايي مي‌شود

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

كتاب الكترونيكي اعلام شهدا در اصفهان رونمايي مي‌شود

نسخه چاپي ارسال به دوستان
براي نخستين بار در كشور؛
كتاب الكترونيكي اعلام شهدا در اصفهان رونمايي مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون پژوهشي و ارتباطات فرهنگي سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان گفت: براي نخستين بار در كشور، در ايام دهه فجر كتاب الكترونيكي اعلام شهدا در اصفهان رونمايي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، داريوش وكيلي بعد از ظهر امروز در نشست مطبوعاتي و در جمع خبرنگاران با بيان اينكه آشنايي با زندگي شهدا يكي از مطالبات هميشگي مردم است، اظهار داشت: يكي از اتفاقات ارزشمند، بي‌نظير و نادر فرهنگي كه در دهه فجر سال جاري صورت مي‌گيرد، رونمايي از كتاب اعلام شهداي اصفهان است.
وي افزود: اين كتاب الكترونيكي به عنوان كتاب مرجع شامل زندگي‌نامه 23 هزار و 500 شهيد استان اصفهان است.
معاون پژوهشي و ارتباطات فرهنگي سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان اضافه كرد: اين كتاب قابليت جستجو و گزارش‌گيري در 27 شاخص زندگي‌نامه شهدا را دارد.
وي يادآور شد: اين كتاب محصول تلاش يك گروه 13 نفره طي پنج سال است كه در نوع خود در جهان بي‌نظير محسوب مي‌شود.
وكيلي ادامه داد: در اين كتاب براي هر شهيد اطلاعاتي همچون نام، محل تولد، ميزان تحصيلات، سن، شغل، محل شهادت، اطلاعات خانوادگي و عمليات‌هايي كه شركت كرده، جمع‌آوري شده است.
وي تصريح كرد: در حال حاضر استان‌هاي سراسر كشور مجموعه اطلاعات و زندگي‌نامه شهداي استان خود را جمع آوري مي‌كنند كه در آينده به عنوان بانك جامع اطلاعاتي شهدا به صورت ديجيتال منتشر مي‌شود.
معاون پژوهشي و ارتباطات فرهنگي سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان بيان داشت: يكي ديگر از اقداماتي كه در راستاي اداي دين به شهدا و شناختن شهدا به مردم و به ويژه جوانان صورت گرفته، درست كردن پرونده فرهنگي براي هر شهيد است.
وي اضافه كرد: اين پرونده‌ها شامل عكس‌ها، وصيت‌نامه، دست نوشته و آثار و اشياي جمع‌آوري شده از شهدا است كه پس از اسكن به صورت ديجيتالي گردآوري مي‌شود.
انتهاي پيام/ي30/ز

یک شنبه 10 بهمن 1389  8:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها