0

توسعه اماكن ورزشي در پيشگيري از مواد مخدر اثرگذار است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

توسعه اماكن ورزشي در پيشگيري از مواد مخدر اثرگذار است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي:
توسعه اماكن ورزشي در پيشگيري از مواد مخدر اثرگذار است

خبرگزاري فارس: جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي تأكيد كرد: توسعه اماكن ورزشي در اين استان در پيشگيري از مواد مخدر اثرگذار بوده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، محمدرضا يزدان‌پناه بعدازظهر امروز در نشست مسئولان كميته‌هاي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي اظهار داشت: اماكن ورزشي ضمن پر كردن اوقات فراغت جوانان در كاهش آلودگي به مواد مخدر نقش بسيار زيادي دارد.
وي با اشاره به اينكه بخش عمده‌اي از جمعيت خراسان شمالي در روستاهاي اين استان سكونت دارند، بر توسعه فضاهاي ورزشي تأكيد كرد.
يزدان‌پناه با بيان اينكه ايجاد و توسعه فضاهاي ورزشي نقش مهمي را در پيشگيري از اعتياد و معضلات اجتماعي دارد، تصريح كرد: طي سال‌هاي اخير با استفاده از ظرفيت ورزش و همچنين اقدامات درماني حدود 40 معتاد در يكي از روستاهاي استان از آلودگي به مواد مخدر پاك شد‌ند.
وي با اشاره به اينكه آموزش پيشگيري از اعتياد در تمام مناطق شهري و روستايي استان به اجرا در مي‌آيد، اظهار داشت: اين آموزش‌ها در حوزه‌هاي مختلف دانش‌آموزي، دانشجويي، كاركنان و ... به اجرا در آمده است.
جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي با بيان اينكه اعتياد در شرايط فعلي در جامعه و روستاها به شكل جديد نمود پيدا كرده است، افزود: پديده مواد مخدر بسيار دردناك است و اعتياد روستاها را نيز تهديد مي‌كند.
وي گفت: تشكل‌هاي مردم نهاد مرتبط با بخش پيشگيري از اعتياد مي‌توانند با برگزاري كلاس‌هاي آموزشي در اين بخش تلاش كنند.
يزدان‌پناه تأكيد كرد: هدف از شكل‌گيري تشكل‌ براي مبارزه با اعتياد شكل‌گيري خرد جمعي در اين بخش است.
وي با اشاره به اينكه اعتياد به شكل‌هاي جديدي هر خانواده‌اي را تهديد مي‌كند، افزود: هم‌اكنون دو‌هزار نوع مواد مخدر صنعتي در جهان توليد مي‌شود كه استكبار در‌صدد افزايش دو برابري اين نوع مواد مخدر در جوامع به ويژه در نظام جمهوري اسلامي ايران است.
جانشين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالي بر رويكردهاي پيشگيرانه كميته‌هاي اين شورا در استان تأكيد كرد و خواستار تداوم برنامه‌هاي آموزشي با مشاركت دستگاه‌ها شد.
هم‌اكنون چهار كميته ذيل شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در خراسان شمالي فعاليت مي‌كنند.
انتهاي پيام/ز20/ب

یک شنبه 10 بهمن 1389  8:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها