0

سفير ايران: زهرا بهرامي قاچاقچي و عضو باند بين‌المللي توزيع مواد مخدر بود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سفير ايران: زهرا بهرامي قاچاقچي و عضو باند بين‌المللي توزيع مواد مخدر بود

89/11/10 - 15:04
شماره:8911101094
نسخه چاپي ارسال به دوستان
حمايت وزارت خارجه هلند از يك قاچاقچي
سفير ايران: زهرا بهرامي قاچاقچي و عضو باند بين‌المللي توزيع مواد مخدر بود

خبرگزاري فارس: سفير كشورمان در هلند با تأكيد بر اينكه موضوع پرونده زهرا بهرامي يك مسئله حاكميتي و داخلي ايران است، به مقامات اين كشور توصيه كرد كه اين مسئله را به روابط دو جانبه تسري ندهند.

به گزارش خبرگزاري فارس، كاظم غريب آبادي با بيان اينكه اين مسئله را در ديدار با مقامات هلندي نيز به آنان يادآور شده است، افزود: ما انتظار داريم هلند به قوانين داخلي ما احترام گذاشته و از دخالت در امور داخلي و حاكميتي ايران پرهيز كند.
وزارت خارجه هلند روز شنبه به دنبال اعدام زهرا بهرامي به جرم حمل و قاچاق مواد مخدر در ايران، اعلام كرد كه محدوديت‌هايي در تماس‌هاي مقامات سياسي اين كشور با جمهوري اسلامي ايران و فعاليت‌هاي سفارت به صورت موقت برقرار مي‌كند.
غريب آبادي گفت: توصيه ما به دولت هلند اين است كه به اين امر به عنوان يك مسئله حاكميتي و حقوقي نگاه كند و بداند كه قوه قضاييه در جمهوري اسلامي ايران از استقلال كامل برخوردار است.
سفير ايران در هلند افزود: جمهوري اسلامي ايران تابعيت مضاعف را به رسميت نمي‌شناسد و بنابراين، خانم بهرامي يك شهروند ايراني محسوب مي‌شد و اگر ما حاضر به شنيدن صحبت‌هاي طرف هلندي نيز شديم، تنها بر مبناي حسن نيت بود و نه تعهد حقوقي.
وي با بيان اين كه درباره اين پرونده به طرف هلندي گفته بوديم كه اتهامات مختلفي وجود دارد و سيستم قضايي ما نيز در يك روند عادلانه آن را مورد بررسي قرار داده است، گفت: از خانم بهرامي به هنگام دستگيري گذرنامه‌هاي مختلف و متعددي از جمله ايراني، هلندي و اسپانيايي كشف شد كه بعد مشخص شد گذرنامه اسپانيايي وي جعلي است و مشخصات دو گذرنامه ايراني و هلندي نيز متفاوت مي‌باشد. با كشف بيش از 400 گرم كوكايين و 400 گرم ترياك از وي نيز مشخص شد كه او در يك باند بين‌المللي توزيع مواد مخدر عضويت دارد.
وي با بيان اينكه ايران در مسير ترانزيت مواد مخدر از افغانستان قرار دارد و رنج زيادي نيز از اين بابت متحمل شده است، افزود: اين مواد هم در داخل توزيع شده و جوانان كشور را آلوده مي‌كند و به كام مرگ مي كشاند و هم هزينه‌هايي را براي مبارزه با آن و جلوگيري از انتقال اين مواد به اروپا براي كشور در پي دارد. سفير جمهوري اسلامي ايران در هلند با بيان اينكه ايران تاكنون 3 تا 4هزار نفر شهيد در راه مبارزه با مواد مخدر داده است، گفت: به همين سبب ايران قوانين سختي در مبارزه با مواد مخدر وضع كرده است كه بخش زيادي از اين اقدامات، براي مبارزه با قاچاق مواد مخدر به ديگر كشورها از جمله اروپا است و كشورهاي اروپايي بايد قدردان اين زحمات ايران باشند.
وي دادگاه خانم بهرامي را عادلانه توصيف كرد و گفت: وي به اختيار خود وكيل انتخاب كرده و از حق ديدار با خانواده و تماس تلفني با آنان نيز برخوردار بود و تشريفات قضايي و حقوقي نيز به صورت كامل درباره وي اجرا شده است.
به گزارش فارس، سفير كشورمان تأكيد كرد كه بحث حقوقي درباره فردي كه در كار قاچاق مواد مخدر دخالت داشته، نبايد سياسي نشود و اروپايي ها بايد قدردان اين هزينه هاي جمهوري اسلامي براي مقابله با رسيدن مواد مخدر به دست شهروندان آنان باشند.
غريب آبادي درباره ادعاي مقامات هلندي درخصوص روند دادرسي اين پرونده گفت: اين روند به صورت كامل و دقيق طي شده است و به مقامات هلندي نيز گفته شد كه حكم اعدام وي به جرم قاچاق مواد مخدر صادر شده و منتظر تاييد دادستان كل كشور است. اعدام بهرامي نشان داد كه دادستان كل نيز اين حكم را تاييد كرده است. مدت زمان تاييد اين راي از سوي دادستان نيز بستگي به مراحل دادرسي دارد.
لازم به توضيح است كه زهرا بهرامي بنابر اعلام دادسراي عمومي و انقلاب تهران به اتهام فروش و نگهداري مواد مخدر، سحرگاه روز شنبه به دار مجازات آويخته شد. اين دادسرا خاطرنشان كرد كه محكوم عليه يادشده، عضو يك باند بين‌المللي ترانزيت مواد مخدر بود كه با همكاري رابط هلندي خود، ‌از آن كشور كوكائين به ايران قاچاق مي كرد و به واسطه مشاركت با اين باند،‌ طي دو مرحله كوكائين به داخل كشور منتقل و توزيع شده بود. اين گزارش حاكي است كه در بازرسي از منزل نامبرده كه پيشتر به اتهام ارتكاب جرايم امنيتي دستگير شده بود،‌ 450 گرم كوكائين و 420 گرم ترياك نيز كشف و در تحقيقات صورت گرفته مشخص شد وي 150 گرم كوكائين نيز به فروش رسانده است.

 
 
یک شنبه 10 بهمن 1389  8:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها