0

هيچ مانعي بر سر راه توسعه همكاري‌هاي تهران و كابل وجود ندارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هيچ مانعي بر سر راه توسعه همكاري‌هاي تهران و كابل وجود ندارد

89/11/10 - 15:04
شماره:8911101096
نسخه چاپي ارسال به دوستان
صالحي:
هيچ مانعي بر سر راه توسعه همكاري‌هاي تهران و كابل وجود ندارد

خبرگزاري فارس: سرپرست وزارت خارجه كشورمان گفت: هيچ مانعي بر سر راه توسعه همكاري‌هاي تهران و كابل وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، علي‌اكبر صالحي ديروز شنبه در ديدار «زاخيل وال» وزير اقتصاد و «ارغندي وال» وزير دارايي افغانستان ضمن ابراز خرسندي از حضور آنان در كشورمان اظهار داشت: افغانستان جايگاه ويژه‌اي را در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران دارد و ما داراي اشتراكات فرهنگي، ديني و زباني هستيم و بايد بتوانيم از اين جايگاه به نفع مردم دو كشور استفاده كنيم.
وي تأكيد كرد: در زمينه سرمايه‌گذاري مشترك، بانكداري و ساير مسائل تجاري و اقتصادي جمهوري اسلامي ايران آمادگي هرگونه همكاري با برادران افغان را دارد.
صالحي گفت: هيچ مانعي بر سر راه توسعه همكاري‌هاي ايران و افغانستان وجود ندارد و كشورما آماده است مشكلات موجود در اين زمينه را بررسي و رفع كند.
وزير اقتصاد افغانستان نيز ضمن تشكر از همكاري‌هاي جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌هاي مختلف اعم از بازسازي، توسعه تجارت و حمايت از تقويت موقعيت افغانستان در منطقه اظهار داشت: شما همواره از ما در عمل حمايت كرده‌ايد و هيچ قدرتي نمي‌تواند ما را از يكديگر جدا كند.
وي افزود : ما هم يك همسايه خوب براي ايران هستيم و روابط با ديگران تاثيري بر روابط ما نخواهد داشت.
اين مقام افغان با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود براي توسعه همكاري‌ها بين دو كشور افزود: ما آمادگي هرگونه همكاري براي حضور تجار و سرمايه‌گذاران ايراني در افغانستان را اعلام مي‌كنيم.

 
 
یک شنبه 10 بهمن 1389  8:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها