0

پيشگيري و آمادگي 2 مرحله مهم از سيستم فرماندهي حوادث است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پيشگيري و آمادگي 2 مرحله مهم از سيستم فرماندهي حوادث است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل مديريت بحران استان زنجان:
پيشگيري و آمادگي 2 مرحله مهم از سيستم فرماندهي حوادث است

خبرگزاري فارس: مديركل مديريت بحران استان زنجان گفت: پيشگيري و آمادگي در مقابل حوادث و سوانح به عنوان دو مرحله از سيستم فرماندهي حوادث است.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، صفي‌الله كرامتي ظهر امروز در همايش مديريت بحران با اشاره به اينكه آمادگي در مقابل حوادث اظهار داشت: پيشگيري، آمادگي، مقابله و بازسازي را چهار مرحله فرماندهي حوادث است.
وي با اشاره به اهميت سيستم فرآيند مديريت حادثه ياد‌آور شد: سيستم فرآيند مديريت حادثه از زمان آغاز حادثه تا پايان آن را در بر مي‌گيرد و از اهميت بالايي دارد.
مديركل مديريت بحران استان زنجان با بيان اين كه اين سيستم فرماندهي يك فرآيند همه جانبه است، تاكيد كرد: اين سيستم فرماندهي تركيبي از تجهيزات، پرسنل و ارتباطات مشترك سازماني است.
مديركل مديريت بحران استان زنجان با اشاره به سابقه راه‌اندازي سيستم فرماندهي حوادث در ايران گفت: اين سيستم بعد از زلزله گيلان و زنجان در هيئت دولت تصويب شد، ولي با شكل كنوني آن كه عالي‌ترين مقام استاني به عنوان مسئول در جلسه شركت كند از سال 87 مصوب شده است.
وي ادامه داد: 22 وزارتخانه در اين سيستم فرماندهي دخيل هستند كه در استان‌ها هم اداره‌هاي كل وظايف وزاتخانه‌ها را برعهده دارند.
كرامتي پيشگيري و آمادگي را به عنوان دو مرحله از سيستم فرماندهي حوادث عنوان كرد و گفت: آمادگي به منزله اقدامات دولت ومردم به منظور پيش‌گيري از صدمات ناشي از حوادث طبيعي است.
وي مقابله و بازسازي را از ديگر مراحل اين سيستم فرماندهي دانست و افزود: بازيابي پس از وقوع بحران يكي از عمده‌ترين مراحل در اين سيستم فرماندهي است كه به طور مشخص در زلزله بم استفاده شد، كه نتايج در خور توجهي داشت.
مديركل مديريت بحران استان زنجان با اشاره به اهميت اطلاع‌رساني و آگاهي دادن به مردم در زمينه مقابله با حوادث تصريح كرد: بايد اطلاع‌ رساني درستي به مردم در زمينه مقابله با حوادث و سوانح صورت گيرد.
وي افزود: ارائه آموزش در زمينه مقابله با حوادث نيز در راستاي جلوگيري از افزايش تلفات و صدمات از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد.
انتهاي پيام/م20/ب

یک شنبه 10 بهمن 1389  8:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها