0

رهايي زندانيان فلسطيني از زندان‌هاي مصر

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

رهايي زندانيان فلسطيني از زندان‌هاي مصر

89/11/10 - 17:12
شماره:8911100795
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رهايي زندانيان فلسطيني از زندان‌هاي مصر

خبرگزاري فارس: منابع فلسطيني اعلام كردند كه در جريان ناآرامي‌هاي مصر زندانيان فلسطيني موفق شدند از زندان‌هاي مصر فرار كنند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فلسطيني "سما "، "حسام يوسف وشاح " شهروند فلسطيني كه از سه سال پيش در زندان‌هاي مصر اسير بود، توانست از زندان فرار كرده و خود را به منزلش در اردوگاه البريج برساند.

وي گفت كه تمامي زندانيان فلسطيني كه در زندان "ابو زعبل " بودند توانستند فرار كنند.

وشاح همچنين اظهار داشت كه تعدادي از زندانيان سياسي مصري در حين فرار از زندان هدف تيراندازي از سوي نيروهاي امنيتي مصر قرار گرفته و كشته شدند.

وي كه محكوم به ده سال حبس در زندان‌هاي مصر بود، تصريح كرد كه روزهاي سختي را در زندان‌هاي مصر سپري كرده و در اين مدت تحت شكنجه‌هاي مختلف قرار گرفته است.

از سوي ديگر برخي منابع فلسطيني اعلام كردند كه تعدادي از زندانيان فلسطيني در پي بالا گرفتن موج اعتراض‌هاي مردمي در مصر، موفق شدند از زندان‌هاي اين كشور فرار كنند.

به گفته اين منابع هشت نفر از اين زندانيان خود را به منطقه العريش رسانده‌اند و در راه بازگشت به نوار غزه هستند.

دولت مصر در راستاي همكاري با رژيم صهيونيستي فلسطينيان ساكن نوار غزه را به بهانه‌هاي مختلف بازداشت و تحت شكنجه‌هاي شديد از آنها در مورد گروه‌هاي مقاومت بويژه حماس بازجويي مي‌كند و تحت همين شكنجه‌ها بود كه برادر "سامي ابوزهري " سخنگوي حماس در زندان مصر جان باخت.

 
 
یک شنبه 10 بهمن 1389  8:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها