0

نقش زنان در پيروزي انقلاب انكارناپذير است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

نقش زنان در پيروزي انقلاب انكارناپذير است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
تابش:
نقش زنان در پيروزي انقلاب انكارناپذير است

خبرگزاري فارس: نماينده مردم اردكان در مجلس نقش زنان را در پيروزي انقلاب انكارناپذير خواند و گفت: مسئوليت‌پذيري، حمايت و دلاوري زنان در حضور پررنگ‌تر مردان در صحنه بسيار مؤثر بود.

به گزارش خبرگزاري فارس از يزد، محمدرضا تابش ظهر امروز در جمع بانوان شهرستان اردكان اظهار داشت: زنان همواره در عرصه‌هاي مختلف به ويژه در ايجاد خانواده و جامعه سالم نقش مؤثر و بي‌بديلي ايفا كرده‌اند.
وي خاطرنشان كرد: زنان بايد همواره با تمسك به اسلام با پيروي از روش و منش ائمه اطهار (ع) نقش تاثيرگذاري در تربيت آينده‌سازان كشور و استحكام پيوندهاي خانواده ايفا كنند.
وي نفي مردسالاري يا زن‌سالاري و توجه به شايسته سالاري را ويژگي يك جامعه متعادل دانست و با اشاره به اينكه رشد عقلاني، عاطفي و مهارتي انسان با حضور در جامعه ظهور بيشتري دارد، افزود: نمي‌توان زنان را از حضور در عرصه اجتماع منع كرد بلكه بايد راه حل مناسبي را براي حضور زنان در متن جامعه در عين حفظ و استحكام بنيان خانواده مدنظر قرار داد.
وي تاكيد كرد: در جامعه ما براي همه زنان اعم از آنان كه حضور در متن جامعه را انتخاب مي‌كنند و چه كساني‌كه كه حضور در خانه را ترجيح مي‌دهند، بايد امكان بروز و رشد شخصيت و حضور در عرصه‌هاي سرنوشت‌ساز اجتماعي فراهم آيد.
‌تابش عنوان كرد: رجوع به دستورات اسلام و نقد سنت‌ها، راهگشاي رفع برخي كژي‌ها و ناروايي‌ها و اعتلاي حرمت و جايگاه بانوان در جامعه است.
وي همچنين بر نقش زنان كشورمان در پيروزي انقلاب اسلامي و پشتيباني از رزمندگان دوران دفاع مقدس تاكيد كرد و يادآور شد: امروز بيش از 60 درصد پذيرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور را دختران تشكيل مي‌دهند كه اين آمار نشان از استعداد و قابليت‌هاي بالاي زنان جامعه اسلامي ايران دارد.
نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي، تأمين وسايل رفاه و ايجاد فرصت‌هاي برابر حقوق شهروندي را از جمله وظايف مسئولان در قبال زنان عنوان كرد و از متصديان بهداشت و درمان خواست تا عوامل ايجاد آسيب‌هاي روحي و رواني زنان را شناسايي كنند و با رفع آنها زمينه شادماني و نشاط آنان را فراهم سازند.
تابش همچنين اظهار اميدواري كرد كه با سرمايه گذاري‌هاي صورت گرفته در بخش صنعتي اردكان و با بهره‌برداري از واحدهاي مختلف صنعتي در آينده نه چندان دور، شاهد تداوم روند اشتغال‌زايي مناسب و افزايش درآمد خانواده‌ها در منطقه باشيم.
وي با بيان اينكه براي بافندگان فرش دستباف قوانين خوبي در مجلس تصويب شده است، بيان داشت: تلاش مي‌شود تا با همكاري دولت و حمايت مجلس، آيين‌نامه‌هاي لازم در اين زمينه نيز براي اجرايي شدن كامل اين موضوع تهيه و اعتبارات مكفي تامين شود.
در اين ديدار تعدادي از بانوان شركت‌كننده در جلسه، مشكلات خود را در زمينه اشتغال و تحصيل با نماينده مردم اردكان در ميان گذاشتند.
انتهاي پيام/ل20/ك

یک شنبه 10 بهمن 1389  7:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها