0

راهبرد خروج از بن‌بست ترافيك شيراز قطار شهري است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

راهبرد خروج از بن‌بست ترافيك شيراز قطار شهري است

نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس شوراي هيئت‌هاي مذهبي فارس:
راهبرد خروج از بن‌بست ترافيك شيراز قطار شهري است

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي هيئت‌هاي مذهبي استان فارس گفت: قطار شهري فرصتي استثنايي براي مردم شيراز در رهايي از ترافيك سنگين اين كلانشهر است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي سازمان قطار شهري شيراز، حشمت‌الهي زمرديان به همراه اعضاي فعال شوراهاي هيئت‌هاي مذهبي استان فارس از بخش‌هاي مختلف پروژه قطار شهري در خط يك بازديد كردند.
وي و هيئت همراه در بازديد دو ساعته خود از ايستگاه‌هاي شهيد مطهري، عفيف‌آباد، كارگاه شفت و مونتاژ دستگاه T.B.M در خيابان خبرنگار بازديد كردند و در هر ايستگاه كارشناسان و متخصصان پروژه توضيحات لازم را ارائه كردند.
رئيس شوراي هيئت‌هاي مذهبي استان فارس در اين بازديد اظهار داشت: مايه مسرت است كه در شهرمان شيراز چنين پروژه بزرگ و با عظمتي با بهره‌مندي از وجود متخصصان و كارشناسان داخلي در حال انجام است، پروژه‌اي كه در زمان بهره‌برداري بخش قابل ملاحظه‌اي از ترافيك شهري را ساماندهي مي‌كند و در كاهش مصرف سوخت مؤثر بوده و آلودگي‌ها را به حداقل خود مي‌رساند.
رئيس شوراي بازار وكيل شيراز در ادامه افزود: عمده نگراني ما از اجراي اين پروژه احتمال لرزش و تخريب بناي تاريخي بازار وكيل بود كه البته با مسئولان سازمان قطار شهري در ميان گذاشتيم و با بازديد انجام شده و توضيحات متخصصان امر اين نگراني برطرف شد كه هيچ خطري از اين بابت بناي تاريخي بازار وكيل را تهديد نمي‌كند.
وي ادامه داد: ايستگاه دسترسي به بازار وكيل نيز براي تأمين نيازهاي مردم در اجراي اين پروژه مشخص شده است كه شهروندان و همچنين گردشگران داخلي و خارجي قادر خواهند بود تا در هر زمان به ورودي‌هاي بازار وكيل دسترسي داشته باشند.
زمرديان ابراز داشت: ايستگاه قطار شهري در اين مسير در حاشيه حمام بهارستان احداث مي‌شود و از لحاظ فيزيك مورد نظر آن با معماري تاريخي فرهنگي بافت زنديه همخواني دارد.
وي اضافه كرد: ترافيك شيراز در حال رشد و افزايش قابل ملاحظه‌اي است كه مي‌طلبد تا با بهره‌گيري از تجهيزات روز جهان از جمله مترو راهكاري راهبردي را پيشه خود سازيم و با اختصاص اعتبارات لازم از سوي مسئولان دولتي نسبت به ساماندهي اين پروژه بزرگ و ملي اقدام شود.
انتهاي پيام/ز30/ب

یک شنبه 10 بهمن 1389  6:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها