0

اردبیل قطب درمان سرطان در ایران شد

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

اردبیل قطب درمان سرطان در ایران شد

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادبیل گفت: اردبیل از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به عنوان قطب درمانی سرطان کشور انتخاب شده است.
اردبیل به عنوان قطب درمان سرطان در کشور انتخاب شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادبیل گفت: اردبیل از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به عنوان قطب درمانی سرطان کشور انتخاب شده است.

دکتر فرهاد پورفرضی گستردگی شیوع سرطان های دستگاه گوارش در استان اردبیل را از دلایل این انتخاب ذکر کرده و افزود: بر اساس این انتخاب، فعالیت های تحقیقاتی ، پژوهشی و درمانی ویژه ای در زمینه بیماری های سرطان در استان انجام گرفته و بیماران سرطانی نیز تحت حمایت قرار خواهند گرفت .

وی با اشاره به همکاری 10 ساله دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با دانشگاه علوم پزشکی تهران در باره بیماری سرطان گوارش در استان اردبیل بیان کرد : قرار است با مشارکت سازمان بهداشت جهانی پروژه مشترک سه جانبه ای در باره علت یابی شیوع این نوع سرطان ها در استان اردبیل اجرا شود.

او افزود : نمایندگان بهداشت جهانی به استان اردبیل سفر کرده اند و این سازمان مشارکت در این طرح را پذیرفته است و اعتباری هم در این زمینه اختصاص خواهد داد.

وی تصریح کرد: مراکز تحقیقات بیماری های گوارشی به ویژه سرطان ها و بیماریهای ریه و سل مقاوم در سال آینده در استان اردبیل راه اندازی می شود، افزون بر آن با ایجاد رشته فوق تخصصی گوارش در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم موافقت شده است.

او در باره بیماری سرطان و اقدامات انجام یافته برای درمان مبتلایان آن در استان گفت: پیش از این 200 بیمار سرطانی استان برای درمان بیماری خود مجبور به سفر به شهرهای دیگر و تحمل هزینه های هنگفت درمانی بودند ولی هم اکنون بخش سرطان اطفال بیمارستان بوعلی و بیمارستان امام خمینی (ره) جوابگوی بیماران استان است.

دکتر پورفرضی با اشاره به وجود یک هزار پزشک و دندانپزشک متخصص در استان گفت : در قالب استخدام 23 هزار نفر در حوزه پزشکی و سلامت ؛ 440 نفر هم در دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل استخدام خواهند شد که مراحل نخستین آن آغاز شده و 6 اسفند ماه آزمون استخدامی برگزار خواهد شد.
 
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
یک شنبه 10 بهمن 1389  11:57 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها