0

گروه‌هاي فلسطين: عباس فاقد مشروعيت است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

گروه‌هاي فلسطين: عباس فاقد مشروعيت است

89/11/07 - 13:12
شماره:8911070219
نسخه چاپي ارسال به دوستان
در نشستي در غزه تاكيد شد؛
گروه‌هاي فلسطين: عباس فاقد مشروعيت است

خبرگزاري فارس: گروه‌هاي ملي فلسطين در نشستي در غزه تاكيد كردند كه رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين و تيم مذاكره‌كننده فلسطيني اجازه مذاكره به نمايندگي از طرف ملت فلسطين را ندارند.

به گزارش فارس، "ايمن طه " از رهبران جنبش حماس در گفت‌وگو با مركز اطلاع رساني فلسطين اعلام كرد كه در نشست گروه‌هاي فلسطيني كه به دعوت جنبش جهاد اسلامي و به منظور بررسي اسناد فاش شده از سوي شبكه ماهواره اي الجزيره برگزار شد، برخي گروه‌هاي فلسطيني عضو سازمان آزادي بخش فلسطين "ساف " مانند جنبش فتح، جبهه خلق و جبهه دمكراتيك از حضور در اين نشست خودداري كردند.

طه تصريح كرد كه گروه‌هاي فلسطيني در اين نشست بر روي اين مسئله تاكيد كردند كه اسناد فاش شده از سوي شبكه ماهواره اي الجزيره خطرناك و به ضرر ملت فلسطين است.

وي افزود گروه‌هاي شركت‌كننده در اين نشست بر روي اين مسئله توافق كردند كه هيئت مذاكره‌كننده فلسطيني نماينده ملت فلسطين نيست و اختيار و شايستگي و كفايت لازم براي نمايندگي ملت فلسطين را ندارد.

اين رهبر جنبش حماس تاكيد كرد كه گروه‌هاي فلسطيني بر لزوم انجام تحرك مردمي به منظور محكوميت امتيازدهي هاي تشكيلات رام الله و اعلام عدم مشروعيت گروه مذاكره‌كننده فلسطيني و نيز ارائه دادخواست به طرف ها و هيئت‌هاي مختلف ذيربط با اين موضوع اجماع نظر داشتند.

اين گروه‌ها طي بيانيه‌اي در پايان نشست خود بر لزوم پايبندي به حقوق و اصول مورد اجماع ملت فلسطين تاكيد كرده و تصريح كردند كه عقب نشيني از اين حقوق و اصول و يا ضربه زدن به آنها جنايتي بزرگ و نشانگر خروج از صف ملي گرايي است.

گروه‌هاي فلسطيني همچنين بر لزوم توقف روند مذاكرات بيهوده سازش با دشمن صهيونيستي و پايان دادن به همكاري امنيتي با اين رژيم و تعقيب و بازداشت مبارزان مقاومت در كرانه باختري تاكيد كردند.

اين گروه‌ها بار ديگر بر لزوم احياي وحدت ملي و تحقق آشتي ملي در فلسطين و پايبندي به راهكار مقاومت به عنوان تنها راه احقاق حقوق فلسطينيان اصرار كرده و اصلاح و بازسازي سازمان آزادي بخش فلسطين به عنوان مرجع ملي فلسطين بر اساس اعلان سال 2005 قاهره را خواستار شدند.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است كه ملت و گروه‌هاي فلسطيني به كسي اجازه مذاكره به نمايندگي از خود را نمي دهند و هر گونه توافقنامه امضا شده از سوي چنين گروهي، هيچ الزامي براي فلسطينيان ايجاد نمي‌كند.

علاوه بر جنبش‌هاي حماس و جهاد اسلامي، جبهه خلق ـ فرماندهي كل، جنبش الاحرار، حزب الشعب، كميته ابتكاري ملي فلسطين، كميته هاي مقاومت مردمي، جنبش مقاومت مردمي و گروه الصاعقه در نشست غزه حضور داشتند.

 
 
پنج شنبه 7 بهمن 1389  2:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها