0

حمله تروريستي فرودگاه مسكو ارتباطي به جمهوري چچن ندارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

حمله تروريستي فرودگاه مسكو ارتباطي به جمهوري چچن ندارد

89/11/07 - 12:52
شماره:8911070203
نسخه چاپي ارسال به دوستان
پوتين:
حمله تروريستي فرودگاه مسكو ارتباطي به جمهوري چچن ندارد

خبرگزاري فارس: نخست وزير روسيه ضمن رد ارتباط حمله تروريستي اخير در فرودگاه شهر مسكو با جمهوري چچن، تاكيد كرد كه روسيه هرگز با تروريست‌ها مذاكره نكرده و لازم است تا با آنها مبارزه قاطع و بيرحمانه شود.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري- اينترنتي «اوترا»، "ولاديمير پوتين " نخست وزير روسيه روز چهارشنبه در ملاقات با خبرنگاران اعلام كرد كه حمله تروريستي به فرودگاه «داموديه دووا» مسكو هيچ ارتباطي به جمهوري چچن ندارد.

وي همچنين در پاسخ به سئوالات نمايندگان رسانه هاي گروهي مختلف اعلام كرد كه روسيه هرگز حاضر به مذاكره با تروريست‌ها نخواهد شد.

پوتين گفت: «هيچ كشوري كه براي خود احترام قائل است، حاضر به چنين كاري نمي‌شود. لازم است تا مبارزه قاطع و بيرحمانه اي با تروريسم و افراط‌گرايي صورت بگيرد.»

نخست وزير روسيه معتقد است كه دقيقا تلاش براي مذاكره در گذشته باعث شد تا روسيه به درگيري‌هاي خونبار در جمهوري چچن سوق پيدا كند.

وي توضيح داد: «اين يك روش جهاني در امر مبارزه با تروريسم است. همينكه شروع به مذاكره با تروريستها شود، خشونت‌ها و تعداد قربانيان حملات تروريستي افزايش خواهد يافت. در دهه 90 چنين مذاكراتي با تروريستها و افراط‌گرايان صورت گرفت كه نتيجه آن بروز جنگ اول و دوم در چچن شد.»

به گفته پوتين، بجاي اين بايد با نيروهاي سياسي كه آماده گفت‌وگو هستند، به مذاكره پرداخت و مسكو هميشه اين اصل را رعايت كرده است، براي مثال در بحبوحه بحران چچن اين خط مشي امكان حل و فصل اوضاع را براي روسيه فراهم كرد.

روز دوشنبه (24 ژانويه-4 دي ماه) در ساعت 16:32 به وقت مسكو در يك حمله انتحاري بمب قدرتمندي در سالن اصلي فرودگاه بين المللي «دوموديه دووا» شهر مسكو منفجر گرديد كه در نتيجه آن تاكنون 35 نفر كشته و بيش از 150 تن زخمي شدند كه 110 نفر از اين افراد در بيمارستان بستري شده‌اند.

 
 
پنج شنبه 7 بهمن 1389  2:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها