0

وال استريت ژورنال: روز خشم در مصر يك روز تاريخي است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

وال استريت ژورنال: روز خشم در مصر يك روز تاريخي است

89/11/07 - 00:10
شماره:8911061342
نسخه چاپي ارسال به دوستان
وال استريت ژورنال: روز خشم در مصر يك روز تاريخي است

خبرگزاري فارس: يك روزنامه آمريكايي در گزارشي برگزاري تظاهرات اعتراض‌آميز مردم مصر طي روز سه‌شنبه را كه به "روز خشم " معروف شده است، رويدادي تاريخي در تاريخ اين كشور خواند.

به گزارش فارس، روزنامه آمريكايي "وال استريت ژورنال " در گزارشي با اشاره به اعتراضات مردمي در مصر عليه دولت "حسني مبارك " رئيس‌جمهوري اين كشور تأكيد كرد: اين يك روز تاريخي در تاريخ مصر است. چرا كه مردم مصر "نه " گفتن به اقدامات دولتشان را آغاز كرده‌اند.

اين نشريه آمريكايي در ادامه تصريح كرد: با استناد به آمار اوليه تظاهرات روز گذشته در مصر بيش از 50 هزار نفر را در قاهره، اسكندريه، سوئز و ديگر شهرهاي مصر به خيابان‌ها آورد.

وال استريت ژورنال همچنين نوشت: مصر قطعا چالشي پيچيده را براي سياست خارجي آمريكا بوجود خواهد آورد چرا كه دولت كنوني مصر از متحدان نزديك آمريكا به حساب مي‌آيد.

اين گزارش افزود: از همين رو نيز "هيلاري كلينتون " وزير امورخارجه آمريكا سعي كرد تا اين ايده را كه ثبات دولت مصر در حال از بين رفتن است، كم اهميت جلوه دهد. وي گفت كه "دولت كنوني مصر كه بيش از 3 دهه حاكميت در اين كشور را در دست داشته، دولتي با ثبات است ".

تظاهرات روز گذشته در مصر با الهام گرفتن از تظاهرات تونس كه موجب سرنگوني ديكتاتوري زين العابدين بن علي در اين كشور شد، در سه استان مصر و در اعتراض به بيكاري، فقر و تبعيض عليه رژيم حسني مبارك صورت گرفت و انتظار مي‌رود، در روزهاي آينده به ديگر مناطق مصر هم كشيده شود.

تظاهرات كنندگان مصري به صورت يكپارچه با سر دادن شعارهايي مبني بر " ملت مصر سقوط رژيم را خواستار است " بر لزوم عدم كانديداتوري حسني مبارك يا فرزندش در انتخابات آتي رياست جمهوري اين كشور تاكيد كردند.

در تظاهرات اعتراض آميز روز گذشته چهار مصري كشته شدند كه به گفته منابع امنيتي مصر يكي از كشته شدگان يك نيروي امنيتي و سه تن ديگر از شهروندان مصري بودند كه دو تن از آنها در ميدان آزادي و يك تن در شهر سوئز شرقي به دنبال درگيري نيروهاي امنيتي با تظاهر كنندگان كشته شد.

 
 
پنج شنبه 7 بهمن 1389  2:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها