0

برای از بین بردن آلودگی مسواك آن را درون ماكروفر قرار دهید

 
alimoradis
alimoradis
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 7040
محل سکونت : آذربايجان غربي

برای از بین بردن آلودگی مسواك آن را درون ماكروفر قرار دهید

تعداد بازدیدها: ۱۰۰
برای از بین بردن آلودگی مسواك آن را درون ماكروفر قرار دهید

دكتر نغمه قاری‌زاده: توصیه می‌شود مسواك و دیگر لوازم بهداشتی دور از فضای دستشویی نگهداری شوند، زیرا گازها و آمونیاك موجود در این فضا موجب آلودگی آنها می‌شود.

در استفاده از مسواك باید به این نكته توجه داشت كه یك مسواك خوب باید دارای برس نرم باشد و تا حد امكان از مسواك‌های با برس زبر نباید استفاده كرد. اندازه مسواك نباید بیش از حد بزرگ باشد، بلكه مسواك باید به اندازه‌ای باشد كه به راحتی امكان چرخش درون دهان را داشته باشد.  هر وسیله بهداشتی، ازجمله مسواك بهتر است دور از فضای دستشویی نگهداری شود، زیرا گازها و آمونیاك موجود در فضای دستشویی موجب آلودگی مسواك و دیگر لوازم بهداشتی می‌شود. برای نگهداری از مسواك بهتر است از درپوش استفاده شود، ولی باید به این نكته توجه داشت كه پیش از قرار دادن مسواك درون درپوش باید آن را خشك كرد، زیرا قرار دادن مسواك مرطوب درون درپوش موجب آلودگی آن می‌شود. برای شست‌وشوی مسواك می‌توان از آب استفاده كرد. همچنین برای از بین بردن میكروب‌ها و آلودگی‌های مسواك می‌توان به مدت ۳۰ ثانیه آن را درون ماكروفر قرار داد. با این روش آلودگی‌های مسواك از بین می‌رود.
حركت مسواك به صورت افقی روی سطح دندان‌ها و وارد آوردن فشار زیاد هنگام مسواك زدن توصیه نمی‌شود، زیرا انجام این كار موجب سایش مینای دندان‌ها و افزایش حساسیت آنها می‌شود. هنگام مسواك زدن باید حركت مسواك به‌گونه‌ای باشد كه برس آن به صورت چرخشی و لرزشی با سطح دندان‌ها در تماس باشد. می‌توان ابتدا مسواك را به صورت عمودی روی دندان‌ها قرار داد و سپس با زاویه‌ای ۴۵ درجه آن را چرخاند، طوری كه برس مسواك در لابه‌لای شیارهای دندان‌ها و فاصله لثه و دندان فرو رود و در این هنگام با حركت‌های لرزشی دندان‌ها را تمیز كرد. هنگام مسواك زدن نباید مسواك را از روی سطح دندان‌ها بلند كرد، بلكه بهتر است مسواك با حركات چرخشی به سمت بالا و پایین حركت داده شود.
مسواك به تنهایی نمی‌تواند موجب تمیز شدن دندان‌ها شود و حتما باید در كنار آن از نخ دندان هم استفاده كرد. نخ دندان علاوه‌بر اینكه موجب خارج‌شدن ذرات باقی‌مانده مواد غذایی از لابه‌لای دندان‌ها می‌شود، از طریق تماس با سطح دندان‌ها موجب تمیز شدن سطح دندان‌ هم می‌شود. زمانی كه برس مسواك تغییر شكل می‌دهد، بهترین زمان برای تعویض مسواك است. این زمان برای افراد مختلف و شیوه استفاده آنها از مسواك متفاوت است ولی باید توجه داشت كه پس از تغییر شكل برس مسواك، حتما باید آن را تعویض كرد.

منبع:فرهيختگان

پنج شنبه 7 بهمن 1389  1:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها