0

نحوه رفتار اروپا با مهاجران نقض حقوق بشر است

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

نحوه رفتار اروپا با مهاجران نقض حقوق بشر است

 پايگاه خبري آلماني زبان " igmg "، بنابر حكم دادگاه حقوق بشر اروپا (EUGH) رفتار با مهاجران در اين قاره غير انساني، تحقير آميز و خلاف قوانين حقوق‌بشر است. 

بر اساس اين گزارش، اين دادگاه به طور ويژه اقدامات يونان و بلژيك را مورد انتقاد قرار داده‌ است و در اين مورد به رفتار مقامات يوناني و بلژيكي با يك مهاجر افغان كه در سال 2009 كشورش را ترك كرده بود و پس از عبور از يونان براي اقامت در بلژيك با رفتار غير انساني پليس اين كشورها مواجه شده، اشاره كرده است. 

در اين باره "توماس هاماربرگ " نماينده حقوق بشر در شوراي اروپا نيز از آلمان بدليل موضع‌گيري منفي در مسئله همگرايي ميان اقوام به شدت انتقاد كرد و گفت كه بشدت از اظهارات "آنگلا مركل " صدراعظم آلمان مبني بر اينكه سياست چندفرهنگي شكست خورده، شوكه شده است. 

هاماربرگ گفت: وقتي كه ما اين مفهوم (همگرايي ميان اقوام) را باور نداريم به اين معنا است كه به طرز ناخوشايندي در ارزش‌هاي اروپايي تغيير ايجاد كرده‌ايم. 

وي از مركل به دليل حمايت نكردن از جامعه چند فرهنگي انتقاد كرد و در ادامه با اشاره به تبعيض در اروپا گفت: مهاجران در اروپا احساس پذيرفته شدن نمي كنند و منزوي مي‌شوند و اين موضوع هم براي كشورها و هم براي اقليت‌ها بد است. ما در اروپا جوي را به وجود آورده‌ايم كه در آن با مهاجران مانند دشمن رفتار مي‌شود. 

10750403264581828474.jpg

پنج شنبه 7 بهمن 1389  1:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها