0

مشاركت ميليوني مردم مصر؛ فردا در تظاهرات "جمعه خشم "

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

مشاركت ميليوني مردم مصر؛ فردا در تظاهرات "جمعه خشم "

 پايگاه اطلاع رساني "الوفد "، فعالان سياسي مصر با انتشار بيانيه‌هايي در صفحه‌اي كه جديدا در فيس‌بوك به نام "همه خالد سعيد هستيم " افتتاح شده است، از ملت مصر درخواست كردند، روز جمعه (فردا) و پس از اداي فريضه نماز جمعه در اعتراض به شرايط بد معيشتي و ادامه "انقلاب خشم " كه از روز سه شنبه هفته جاري در سراسر نقاط مصر آغاز شد، در تظاهرات اعتراض‌آميز ميليوني و سراسري شركت كنند. 

"خالد سعيد " فرد 28 ساله مصري بود كه پليس اين كشور تا سرحد مرگ كه منجر به فوت وي شد، او را كتك زد و به ياد او هم‌ اكنون صفحه‌اي در فيس‌بوك افتتاح شده است. 

الوفد در ادامه افزود: از زمان انتشار بيانيه فوق الذكر تا زمان درج خبر بيش از 400 هزار كاربر از اين سايت بازديد كردند و بيش از 20 هزار نفر ظرف دو ساعت اوليه انتشار بيانيه به آن پاسخ مثبت داده‌اند. 

در اين بيانيه آمده است: روز جمعه و براي تحقق حقوق و خواسته‌هايمان از تمام مساجد و كليساها به سوي ميادين اصلي راهپيمايي خواهيم كرد و مصر با تمام مسلمانان و مسيحيانش براي مبارزه با فساد و بيكاري و ظلم و نبود آزادي در اين راهپيمايي شركت خواهد كرد. 

در اين راستا جماعت اخوان المسلمون نيز با انتشار بيانيه‌اي اعلام كرد، در تظاهرات روز جمعه حضور پر شور و گسترده‌اي خواهد داشت

10750403264581828474.jpg

پنج شنبه 7 بهمن 1389  12:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها