0

مكان‌هاي ورزشي بانوان گسترش يابد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

مكان‌هاي ورزشي بانوان گسترش يابد

  الهام احمدنيا در جلسه تربيت بدني استان، ورزش را نوعي تجلي فرهنگي بيان كرد و اظهار داشت: ورزش‌ زمينه‌ مؤ‌ثري‌ براي‌ يادگيري‌ ارزش‌ها و باورهاي‌ مورد قبول‌ بوده و براي‌ كسب‌ ويژگي‌هاي‌ منش پهلواني،‌ مطلوب است. 
وي ادامه داد: به دليل وجود اين‌ باور كه‌ ورزش‌ ارزش‌هاي‌ مناسبي‌ نظير خود انضباطي، رفتار جوانمردانه‌ و قدرداني‌ كار سخت، رقابت‌ و نيل‌ به‌ هدف‌ را آموزش‌ مي‌دهد، حمايت‌ اجتماعي‌ بسيار قوي‌ براي‌ مشاركت‌ در ورزش‌ وجود دارد. 
كارشناس تربيت بدني و علوم ورزشي گيلان وسايل‌ ارتباط‌ جمعي را به عنوان خالقان فرهنگ دانست و اظهار داشت: رسانه‌ها اطلاعاتي در مورد آنچه كه مورد قبول ماست، ارائه مي‌دهند. 
وي افزود: وسايل‌ ارتباط‌ جمعي‌ از طريق‌ نمايش‌ و تفسير رويدادهاي‌ ورزشي بر ادراك ما و ايده‌هاي ورزشي تأثيرگذار است. 
احمدنيا با بيان اينكه علوم‌ ورزشي‌ در حال‌ پيشرفت‌ است، خاطرنشان كرد:‌ هدف‌ اوليه‌‌ بهبود عملكرد است. 
وي بيان داشت: با بهره‌گيري از علوم تغذيه و روانشناسي و بهره‌گيري از علم تمرين با مهندسي كردن ورزش و علمي شدن ورزشكاران ورزش قهرماني علمي شده و در تمام ركوردها نقش مهمي دارد. 
كارشناس تربيت بدني و علوم ورزش گيلان با اشاره به اهميت ورزش در بين بانوان خاطرنشان كرد: ورزش نقش مهمي در شادي‌آفريني بين بانوان دارد و هر قدر اين قشر در جامعه سلامت باشند آن جامعه سالم‌تر و شاداب‌تر مي‌شود. 
به گفته وي، مسئولان بايد با تجهيز مكان‌ها و سالن‌هاي ورزشي و احداث ورزشگاه‌ها و مكان‌هاي ورزشي جديد و اختصاص اعتبارات مناسب در تقويت بيشتر جامعه بكوشند. 
احمدنيا اظهار داشت: فضاي ورزشي بانوان كمتر و نياز ورزشي آنها به دليل كم‌تحركي و نوع فعاليت‌هايشان در جامعه و محدوديت‌هايي كه در استفاده از مكان‌هاي ورزشي وجود دارد، بيشتر از مردان است. 
وي با اشاره به اينكه سالن‌هاي ورزشي در گيلان بيشتر دو منظوره استفاده مي‌شود، تصريح كرد: اخيراً در خبرها اعلام شده است كه چهار سالن اختصاصي بانوان به آنها واگذار مي‌شود كه خود نشانه جهش خوب به طرف توسعه ورزش در بين بانوان است. 
احمدنيا با بيان اينكه بانوان ورزشكار گيلاني در سطح ملي و بين‌المللي حضور دارند، افزود: بانوان ورزشكار افتخارات بسيار خوبي را براي ورزش كشور و استان كسب كرده‌اند بنابراين مكان‌هاي ورزشي بانوان بايد گسترش يابد. 
وي با اشاره به اهميت ورزش در اسلام خاطرنشان كرد: دين مبين اسلام همواره به اهميت ورزش تأكيد داشته است و بايد بيشتر از دين مقدس اسلام درس بگيريم و با عمل به فرمايشات مقام معظم رهبري در همگاني كردن ورزش بكوشيم. 

10750403264581828474.jpg

پنج شنبه 7 بهمن 1389  12:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها