0

قبرس

 
pasargad54
pasargad54
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 2135
محل سکونت : اصفهان

قبرس

جمهوری قبرس با مساحتی در حدود 9251 کیلومتر مربع بعد از سیسیل و ساردنی سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه می باشد . این جزیره در شرق دریای مدیترانه قرار دارد و پایتخت آن نیکوزیا می باشد . جمعیت قبرس 925/775 نفر است که 2 تیره یونانی و ترک در آن زندگی می کنند. زبان مردم قبرس یونانی و ترکی و دین آن ها مسیحیت است. واحد پول قبرس پوند قبرس و لیر ترکیه می باشد. در زمین های قبرس مرکبات، سیب زمینی، گندم و جو و زیتون کاشت می شود و شامل صنایع دستی و محلی می باشد . توریسم منبع درآمد مهمی برای قبرس بشمار می رود . امروزه قبرس کشور مدرنی محسوب می شود که فرهنگ اروپایی را به جاذبه های سنتی پیوند می دهد .
یکی از مزایای این جزیره مدیترانه ای این است که در طول مدت سال نور خورشید خودنمایی می کند . قبرس دارای روزهای آفتابی و دمایی مطلوب است و این بدین معنی است که قبرس همیشه در تمام فصول دارای تفریحات لذت بخشی است از آب تنی گرفته تا دیدن فستیوال های متفاوت.
ساکنین این جزیره بسیار مهربانند و توریست ها را مورد مهمان نوازی خود قرار می دهند. به راحتی می توان از نور خورشید ، ساحل شنی ، آب طلایی و پاک این جزیره در تعطیلات خود لذت فراوان برد . شهر پافوس در قبرس بسیار زیبا و فریبنده است . شهر ساحلی لیماسول که بسیار پر طراوت و خوش آب و هواست ، بزرگترین پاتوق ساحلی در قبرس بشمار میرود.
آیاناپا ، بهشت توریستی قبرس با ساحل طلایی و دل فریب ، آب شفاف ، شب های رؤیایی و شگفت انگیز ، به همراه ساکنین خوش مشرب ، خون گرم و با محبتش به جذابیت قبرس افزوده است . هتل های ساحلی با استخرهای شنا ، زمین های تنیس ، کلینیک های پزشکی و رستوران های تاپ خود ، در زمره بهترین و مجهزترین هتل های جهان قرار دارد.
اکثر هتل ها دارای امکانات رفاهی فراوانی برای کودکان است ، از استخرهای شنای کودکان گرفته تا مراکز نگهداری و مراقبت از آنها . بنابراین والدین می توانند مطمئن باشند که قبرس مکان بسیار امنی است که جرم در آن معنایی ندارد و براحتی می توانند آنجا استراحت کرده و تعطیلات خود را به خوبی و خوشی سپری کنند
شنبه 16 آبان 1388  5:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها