0

توسعه و رونق اقتصاد در گروي مديريت بازار سرمايه است

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

توسعه و رونق اقتصاد در گروي مديريت بازار سرمايه است

 حبيب‌الله سرچمي در سمينار تخصصي «بازارسرمايه و ظرفيت‌هاي آن» كه در سالن اجتماعات قائم برگزار شد، بيان داشت: با توجه به اجراي طرح تحول اقتصادي، نمي‌دانيم جريان سرمايه در كشور به كدامين سو خواهد رفت. 
وي ادامه داد: در حال حاضر صاحبان سرمايه‌هاي خرد و كلان در ترديد هستند و به علت نوسانات در بازار خريد و فروش مسكن و طلا، بورس و ... با تنگناهايي مواجه شده‌اند. 
رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن قزوين اضافه كرد: سهام شركت‌هايي كه در بورس هستند به راحتي قابل خريد و فروش است چراكه هنوز بازار سرمايه كشور به بازارهاي سرمايه جهاني مرتبط نيست. 
وي خاطرنشان كرد: با اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها بايد بازار سرمايه سمت و سوي مدوني پيدا كند و بدانيم سرمايه شخصي خود را چگونه مديريت كنيم. 
سرچمي افزود: شايد مديريت سرمايه‌هاي خُرد و كلان كمي سخت و دشوار باشد اما اگر بخواهيم سرمايه گذاري در كشور شكل منظم و مدوني پيدا كند بايد بتوانيم از اين ابزار براي توسعه اقتصادي و سرمايه گذاري در كشور استفاده بيشتري كنيم. 
وي اعلام كرد: بازار سرمايه بخش مهمي از بازارهاي مالي در جهان محسوب مي‌شود و براي واحدهاي صنعتي و دولت‌ها تعيين كننده و نقش آفرين است. 
رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن قزوين خاطرنشان كرد: متأسفانه در كشور سازمان يا تشكل خاصي براي مديريت بازار سرمايه وجود ندارد تا با هدايت آن افراد با اطمينان وارد بازار شوند و به سود مناسب برسند. 

10750403264581828474.jpg

پنج شنبه 7 بهمن 1389  11:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها