0

تظاهرات مردم مصر تخت پادشاهي مبارك را به لرزه در آورد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

تظاهرات مردم مصر تخت پادشاهي مبارك را به لرزه در آورد

 روز گذشته و همراه با تحولاتي كه مصر شاهد آن بود، مطبوعات جهان عرب نيز با درج اخبار مربوط به اين اعتراضات بر اين نكته اتفاق نظر داشتند كه اعتراضات سازمان نيافته‌اي كه صرفا خود را در صحفات و پايگاه‌هاي اينترنتي نمايان مي‌ساخت، اكنون به "روز خشم " در مصر تبديل شده و خواستار سرنگوني رژيم مبارك و تخت پادشاهي آن در مصر است. 

* انتفـاضــه بـزرگ 

روزنامه لبناني "السفير " در شماره روز گذشته خود بر سردادن شعارهاي يكپارچه توسط تظاهرات‌كنندگان تمركز كرد. شعارهايي مانند "مبارك برو " و "مبارك .. مبارك .. پادشاه عربستان در انتظار توست " و "زندگي .. آزادي .. حرمت انساني " و شعارهايي هم‌چون "حسني مبارك سرنگون خواهد شد " كه روي ديوارهاي شهر نوشته شده بود. 

السفير كه اين تظاهرات را بزرگترين راهيمايي از زمان انتفاضه "الرغيف " (نان) در سال 1979 بشمار آورده بود، نوشت: راهپيمايي روز خشم و اعتراضات روز گذشته توانست جمع كثيري از فعالان و روزنامه‌نگاران را به خيابان‌ها بكشاند. 

اين روزنامه لبناني با اشاره به اين كه ميزان مشاركت در راهپيمايي روز خشم و اعتراضات روز گذشته بسيار بيش از حد انتظار بود، تاكيد كرد: تظاهرات‌كنندگان كه شهروندان مصري بودند، بر ادامه اعتراضات تاكيد داشتند و همه به جمعي ملحق مي‌شدند كه در اماكن مورد نظر و از پيش تعيين شده در شهر گرد آمده بودند و بر عدم ترك خيابان‌ها تا تحقق خواسته‌هاي خود اصرار داشتند،‌ خواسته‌هايي كه در سرنگوني رژيم مبارك و انحلال دولت و پارلمان و لغو قانون حالت فوق‌العاده نمود پيدا مي‌كرد. 

اين درحالي است كه وزارت كشور مصر با متهم كردن جماعت "اخوان المسلمون " به راه‌اندازي چنين اعتراضاتي و ايجاد هرج و مرج دركشور خواستار پايان دادن به راهپيمايي‌ها شد. 

10750403264581828474.jpg

پنج شنبه 7 بهمن 1389  11:32 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها