0

استرالیا

 
pasargad54
pasargad54
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 2135
محل سکونت : اصفهان

استرالیا

استرالیا کشوری است بین اقیانوس هند و آرام در نیمکره جنوبی . با جمعیتی در حدود 20 میلیون نفر ششمین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت و سومین کشور انگلیسی زبان بزرگ است و پایتخت آن کانبرا می باشد. در ساحل شرقی استرالیا سلسله جبالی قرار دارد که آن را آلپ استرالیا می گویند . واحد پول استرالیا دلار و آب و هوای آن بری است . قسمت مشرق و جنوب شرقی استرالیا معتدل و مرطوب می باشد . رودخانه های مهم آن دارلینگ و مورای است که به یکدیگر متصل می شوند . ملبورن ، سیدنی از شهرهای مهم استرالیا هستند . دین اکثر مردم استرالیا مسیحیت است . اکثر مردم استرالیا اروپایی می باشند . زبان رسمی این کشور انگلیسی با گویش استرالیایی است.
صخره مرجانی در ساحل کوئین لند در استرالیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است . این صخره مرجانی از بدن پولیپ های مرجانی مرده  ساخته شده است . پولیت ها جانوران کوچکی هستند از جنس ماهی ، هنگامی که می میرند بدن آنها متلاشی می شود اما پیاله های سنگی باقی می مانند . هزاران میلیارد از این پیاله های سنگی این صخره مرجانی معروف را تشکیل می دهند.
شهر سیدنی نماد کشور استرالیا است که در جنوب شرقی این کشور واقع شده ، شهری با جذابیت های بیشمار و اولین مکانی ست که اکثر جهانگردان در بدو ورود به استرالیا در آن پا می گذارند. جاذبه های طبیعی، مراکز تفریحی، پارکهای ملی و حفاظت شده، موزه ها و گالری های هنری باعث شهرت جهانی سیدنی شده اند. مهمترین و ارزشمند ترین مکان طبیعی سیدنی بندر آن است که 2 بنای " هاربریج " و " اپراهاوس " را در خود جای داده . اپراهاوس از معتبرترین مراکز نمایشی است که از لحاظ معماری یکی از متمایزترین بناهای معماری قرن 20 بشمار می رود و از نظر هنری یکی از مشهورترین اماکن دنیا برای اجرای هنرهای نمایشی است که می توان آن را یکی از مهمترین اماکن توریستی سیدنی دانست . سواحل سیدنی از دیگر مناطق زیبای شهر بشمار می آیند که معروفترین آن ها " بوندای بیچ " است.

 این ساحل پذیرای جهانگردان بسیاری می باشد . بوندای بیچ با امواج خروشان خود هر روزه موج سواران را به رویارویی می طلبد و کمتر روزی را می توان مشاهده کرد که موج سواری خود را به موج آب سپرده باشد . از دیگر مناطق دیدنی سیدنی " دارلینگ هاربر " می باشد  . دارلینگ هاربر یکی از بزرگترین بندرگاه های دنیاست که جهانگردان و شهروندان سیدنی برای گذراندن ایامی خوش به آنجا پناه می برند . جاذبه های بیشماری در اطراف آن قرار دارد که من جمله می توان به آکواریوم سیدنی با بیش از 11500 نوع جانور آبزی اشاره کرد که در نوع خود بی نظیر است . موزه دریا نوردی استرالیا ، باغ چینی دوستی ، سالن سینمای آی مکس و موزه نیروگاه از دیگر اماکن دیدنی دارلینگ هاربر بشمار می رود.
 

برج سیدنی با 305 متر ارتفاع از اهمیت ویژه ای برخوردار است . دیدن شهر از فراز برج سیدنی بسیار جذاب است . در ارتفاع 250 متری محلی با فضای بسته و چشم انداز 360 درجه در اختیار بازدید کنندگان قرار دارد . در ارتفاع 260 متری نیز بازدیدکنندگان می توانند در فضای باز به تماشای شهر سیدنی بنشینند . دو رستوران چرخان نیز در این برج پذیرای بازدیدکنندگان است . به طور کلی ، آب و هوای معتدل ، سواحل زیبا ، جاذبه های طبیعی ، امکانات گسترده جهانگردی به همراه مردم خونگرم و خوش مشرب از جمله دلایلی است که سالانه میلیون ها نفر را به این نقطه از کره زمین می کشاند.

شنبه 16 آبان 1388  5:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها