0

واكنش «الازهر» به تظاهرات مردم مصر

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

واكنش «الازهر» به تظاهرات مردم مصر

 مصر، شيخ "سعيد عامر " دبيركل هيئت صدور فتواي الازهر در گفت‌وگو با روزنامه الشروق مصر، در مقابل مردم اين كشور، از رژيم حسني مبارك حمايت كرد. 

عامر در موضع‌گيري عليه مردم مصر گفت: علماي الازهر بر اين نكته اتفاق نظر دارند، از آنجا كه تظاهرات اعتراض آميز دو روز گذشته تخريب‌هايي را در كشور به دنبال داشته و به خشونت منجر شده است، با استناد به آيه شريفه "وَيُفْسِدُونَ فِى الأَرْضِ أُولَـئِكَ هُمُ الْخَاسِرُون " تظاهرات حرام است و الازهر انجام هرگونه تظاهرات در كشور را حرام مي‌داند. 

وي به همين مقدار بسنده نكرد و بدون اشاره به خواست مردم مصر درباره تظاهرات مسالمت‌آميز گفت: از آنجا كه تظاهرات مسالمت‌آميز در اسلام مردود است، برگزاري چنين تظاهراتي نيز در كشور پذيرفته نيست. 

از سوي ديگر "جرج اسحاق " مسئول كميته جمعيت ملي تغيير مصر با انتقاد از غيبت و عدم حضور "محمد البرادعي " مدير پيشين آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در حوادث اخير مصر گفت: خود او را به آتش بكشيد و بسوزانيد.. ما نمي‌خواهيم چيزي از او بدانيم ". 

تظاهرات مردم مصر كه در 30 سال اخير عليه دولت حسني مبارك بي‌سابقه بود، به كشته شدن چهار نفر و زخمي شدن دست كم 280 نفر و بازداشت 100 مصري منجر شد. 

10750403264581828474.jpg

پنج شنبه 7 بهمن 1389  11:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها