0

تشکیل کمیسیون مکمل های غذایی ر‍‍ژیمی

 
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9109
محل سکونت : رفسنجان

تشکیل کمیسیون مکمل های غذایی ر‍‍ژیمی

با توجه به رویکرد بسیاری از متخصصان به توصیه مکمل های دارویی و غذایی نظیر فرآورده هایی که برای بیماران مبتلا به آرتروز، زنان باردار، بیماران مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی، بیماران مبتلا به پوکی استخوان استفاده می شود، مجمع واردات در راستای مدیریت بهینه واردات این محصولات اقدام به تشکیل کمیسیون فرآورده های مکمل های غذایی کرد.چرا که به هر حال از لحاظ اقتصاد خانواده ها، امروزه مکمل های غذایی بخشی از هزینه های سبد سلامت خانواده را به خود اختصاص داده اند. متاسفانه شیوع پدیده شوم قاچاق و فراورده های تقلبی، تاریخ مصرف گذشته و غیر استاندارد، یکی از دغدغه های جامعه در این حوزه است که باید با همکاری مسئولان و دست اندرکاران ،برای رفع اصولی آن گام موثری برداشت.
رئیس مجمع عالی واردات در این باره توضیح داد: در چند دهه اخیر بتدریج در کشورهای توسعه یافته و بعدها در سایر کشورها و اخیرا با شتاب فزاینده در کشورمان، مصرف مکمل ها رو به فزونی گذاشته است بنحوی که امروزه در کشور استفاده از برخی ویتامین ها به صورت قطره به نوزادان دارای دستورالعمل کشوری است و کودک در صورت عدم دریافت، ممکن است دچار سوء تغذیه و مشکلات بعدی آن شود.
محمد حسین برخوردار بابیان این که به مکمل های غذایی عرضه شده در اماکنی به غیر از داروخانه ها نمی توان اطمینان کرد، اظهار کرد: براساس ضوابط وزارت بهداشت ،توزیع مکمل ها صرفا در داروخانه ها مجاز می باشد.
وی با تاکید بر ضرورت نظارت وزارت بهداشت بر واردات مکمل های غذایی گفت: هر مکملی که به کشور وارد می شود، باید از طریق واردکنندگان شناسنامه دار و بر اساس ضوابط وزارت بهداشت و تاییدیه های آزمایشگاه های مربوطه صورت پذیرد و تشکیل این کمیسیون می تواند گام موثری در مشارکت گروهی فعالان این صنعت در محدود نمودن پدیده شوم قاچاق و محصولات تقلبی در این حوزه باشد.
وی ادامه داد: آنچه که در بحث مدیریت واردات و اصلاح ساختار، شیوه و ترکیب واردات کشور مدنظر است، آن است که کالای باکیفیت، به اندازه موردنیاز، از مسیر قانونی و مبادی رسمی کشور، توسط واردکنندگان دارای شناسنامه و هویت براساس ضوابط فنی، وارد کشور شده و واردکنندگان در قبال کیفیت ،خدمات پس از فروش، پشتیبانی و آموزش آن مسئولیت پذیر باشند.

پنج شنبه 7 بهمن 1389  11:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها