0

داستان عجيب دختري با دو قلب

 
tala2207
tala2207

داستان عجيب دختري با دو قلب

هانا کلارک 16 ساله در طول سال هرچه پول توجيبي مي گرفت، صرف خريد حيوانات خانگي مي کرد تا خود را به گونه اي سرگرم کرده و از شر روزمرگي ها خلاص کند.

تابستان به همراه خانواده براي اولين بار توانست بدون دکتر و به دور از هر بيمارستاني به سمت دريا سفر کند. شايد اين موضوع از نظر شما کمي پيش پا افتاده باشد ولي براي او اين طور نيست چون تقدير به گونه اي براي او رقم خورده که از نوزادي مدام تحت نظر پزشک بوده است.

در واقع هانا يک معجزه مدرن در دنياي پزشکي است. او مبتلا به نوعي بيماري قلبي بود که به دليل ابتلا به آن بايد در نوزادي مي مي رد اما هنوز زنده است و اين روزها حالش از هميشه بهتر است. هانا در ماه مي 1993 در شهر مونتن اش در نزديکي کارديف در انگلستان متولد شد و ژانويه 1994 در بخش اورژانس بيمارستان تخصصي قلب و ريه ها رو فيلد بستري شد. پزشکان اعلام کردند وي مبتلا به نوعي آسيب شديد قلبي به نام کارديوميوپاتي است که ميان کودکان 12 ماهه رواج بسياري دارد.

والدين هانا نام او را به سرعت در فهرست نيازمندان به پيوند قلب نوشتند و در ژوئيه 1995 تحت عمل جراحي پيوند قرار گرفت. پرفسور مگدي ياکوب، متخصص پيوند قلب و ريه درسينه او قلب کودکي 5 ماهه را قرار داد ولي قلب هانا را بيرون نياورد. قلب کوچک اهدايي در کنار قلب هانا به عنوان يک همکار به پمپاژ قلب کمک کرد. طي 4 سال هيچ مشکلي ديده نشد. البته هانا نيز مانند تمامي افرادي که عضو پيوندي دريافت مي کنند طي اين سال ها داروهايي مخصوص ضد پس زدگي عضو پيوندي را مصرف مي کرد. اما در اوت 2001 هانا قرباني مشکلات کلاسيک و قديمي اين داروها شد. بررسي ها نشان داد وي مبتلا به نوعي از سرطان به نام سندرم ازديام لمفوسيت شده است. يک تومور بدخيم که توسط ويروس اپشتين بار فعال شده است.

12-ساعت تا مرگ

در 8 سالگي به نظر مي رسيد هر دو قلب هانا در حال خوب کار کردن است اما سرطان شروع به پيشرفت در بدن او کرد، به طوري که زندگي اش در خطر قرار گرفت.شيمي درماني ها جواب نداد و هانا به مدت 2 سال با سرطان دست و پنجه نرم کرد تا آنکه در سال 2005 اکوگرافي از قلب او ميزان نگراني پزشکان را افزايش داد.

قلب خود او فعاليت طبيعي داشت اما قلب پيوندي ضعيف و خسته بود. پزشکان براي جلوگيري از پيشرفت سرطان، دوز داروهاي مربوط به عضو پيوندي را کاهش دادند و تصميم گرفتند عضو پيوندي را خارج کنند و بعد از آن تجويز دارو را قطع کنند تا سرطان از پيشرفت باز ماند و اميدوار بودند که قلب اصلي قادربه فعاليت به تنهايي باشد. در فوريه 2006 عمل جراحي توسط دکتر ياکوب انجام گرفت.

پل، پدر هانا پس ز عمل در مصاحبه اي مطبوعاتي در لندن اعلام کرد پرستاران گفته اند دخترش تنها تا 12 ساعت ديگر زنده است اما او اين گونه فکر نمي کند. هم اکنون 3/5 سال از آن زمان گذشته است و هانايي که بايد مي مرد در ميان اعضاي خانواده و دوستانش کاملاً سالم و سرحال است.

اين معجزه پزشکي نشان مي دهد که مي توان در کنار پيوند يک عضو به بهبود عضو اصلي اميدوار بود.

منبع:فيگارو

شنبه 16 آبان 1388  10:32 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها