0

ادامه تحولات بيمه‌اي و پرداخت 6 ميليارد تومان خسارت براي يك سانحه

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

ادامه تحولات بيمه‌اي و پرداخت 6 ميليارد تومان خسارت براي يك سانحه

 یكي از مهمترين رويدادهاي خبري طي يك هفته گذشته صنعت بيمه ، قرائت گزارش كميسيون اصل 90 در صحن علني مجلس با موضوع شكايات واصله به اين كميسيون بود كه در اين گزارش نام دو شركت مختلف خودرو ساز كه بيمه نامه شخص ثالث شركت بيمه متبوع خود را به اجبار به خريداران خود مي فروختند عنوان و براي صدور حكم به قوه قضائيه ارائه شد. 
البته بايد يادآور شد كه همزمان با رسيدگي به اين گزارش در جلسات كميسيون اصل 90، شركت‌هاي خودروساز در دفاع از حقوق خود مواردي را عنوان كرده بودند كه مورد موافقت اين كميسيون قرار نگرفت. 
در اين بين، كارشناسان صنعت بيمه نيز هر يك در اظهاراتي جداگانه دلايل متعددي را براي اين تخلف خودروسازها اعلام كردند؛ 
احمد احدي يكي از اين صاحب‌نظران معتقد است: يكي از دلايل تخلفات اين شركت‌ها، مشاركت شركت‌هاي بيمه با خودرو سازان است به نحوي كه در برخي از موارد شركت‌هاي بيمه با انعقاد قراردادي با خودروسازان، آنها را سهامدار خود كرده و از طريق اين شركت‌ها بيمه نامه‌هاي خود را به اجبار به مشتريان خود مي‌فروشند. 
نكته قابل تأمل در اين رابطه، پوشش‌هاي ناقص بيمه نامه‌هاي شخص ثالث اين شركت‌هاي خودرو ساز است زيرا بيمه‌نامه‌هاي ارائه شده توسط اين شركت‌ها تعهدات كمي را در برگرفته و رانندگان را در مواقع لزوم با كمبود پوشش بيمه‌اي مناسب راهي زندان مي كند. 

10750403264581828474.jpg

پنج شنبه 7 بهمن 1389  12:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها