0

منع حجاب مغاير با قانون اساسي جمهوري آذربايجان است

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

منع حجاب مغاير با قانون اساسي جمهوري آذربايجان است

يك كارشناس مسائل قفقاز با بيان اينكه منع حجاب مغاير با قانون اساسي جمهوري آذربايجان است، گفت: مردم مسلمان اين كشور نيازمند حمايت معنوي مسلمان ايران و جهان هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، حسن گلي ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف تشكيل مؤسسه فرهنگي آران، اظهار داشت: اين مؤسسه با هدف پردازش علمي مسائل سياسي و علمي منطقه قفقار تأسيس شد.
وي با اشاره به خلا اطلاعاتي در مورد منطقه قفقاز در ميان مردم و مسئولان افزود: با توجه به اشتركات فرهنگي و منطقه‌اي ايران و منطقه قفقاز اين مأسسه با هدف معرفي اين منطقه تأسيس شد.
مدير مؤسسه فرهنگي آران، تأمين منافع ملي جمهوري اسلامي ايران در منطقه قفقاز را از اهداف اين مؤسسه برشمرد و گفت: مقابله با انحرافات تاريخي حاكم بر منطقه و حراست از تاريخ آذربايجان در منطقه قفقاز مورد توجه قرارگرفته است.
گلي بيان كرد: تأسيس خبرگزاري چهار زبانه آران، برگزاري نشست‌هاي مشترك با دانشگاهيان و نيز تعامل با رسانه‌ها از جمله اقداماتي بوده است كه در راستاي تأمين اهداف مؤسسه صورت گرفته است.
وي با بيان اينكه در ماه‌هاي اخير ممنوعيت حجاب در مدارس جمهوري آذربايجان به يكي از موضوعات روز در زمينه فعاليت‌هاي مؤسسه آران تبديل شده است، تصريح كرد: اين مؤسسه به عنوان وظيفه اساسي و ذاتي اسلامي در راستاي حمايت از مردم مسلمان آذربايجان تلاش مي‌كند و مردم مظلوم آذربايجان نيازمند حمايت معنوي هستند.
مدير مؤسسه فرهنگي آران ادامه داد: علاوه بر مردم ايران مسلمانان در كشور تركيه نيز به صورت جدي در راستاي حمايت از مردم مظلوم آذربايجان تاش مي‌كنند و علاوه بر مردم عادي احزاب نيز در اين راستا فعاليت گسترده‌اي دارند.
گلي اضافه كرد: اين مؤسسه در گذشته نيز در حمايت از مردم جمهوري آذربايجان تلاش كرده است و اين فعاليت‌هاي سياسي و اجتماعي به تقويت اسلامگرايان منجر خواهد شد.
مدير مؤسسه فرهنگي آران، تحولات تونس را نشانه‌اي از حاكميت مظلومان و مردم مسلمان منطقه بر سرنوشت خود خواند و اظهار داشت: اين تحولات حاكي از قدرت يافتن مردم مسلمان و حاكميت آنان بر سرنوشت خودشان است.
گلي گفت: از اين جمعيت نيز ۸۵ درصد را شيعيان تشكيل مي‌دهند كه اين موضوع، جمهوري آذربايجان را به دومين كشور شيعه جهان تبديل كرده است.
وي با بيان اينكه جمهوري آذربايجان علاوه بر اشتراكات ديني و مذهبي، داراي اشتراكات فراوان فرهنگي و تاريخي با ايران است، افزود: قراردادهاي گلستان و تركمن‌چاي واقعيتي تاريخي و انكارناپذير در روابط في‌مابين است.
گلي خاطرنشان كرد: منع حجاب آن هم در كشوري اسلامي نه تنها قابل قبول نيست بلكه با مفاد اعلاميه حقوق بشر و منشور سازمان ملل كاملاً در تضاد است.

پنج شنبه 7 بهمن 1389  12:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها