0

نقش بانوان محجبه در پيشرفت كشور غيرقابل انكار است

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

نقش بانوان محجبه در پيشرفت كشور غيرقابل انكار است

رئيس مركز آموزش‌هاي علوم اسلامي گفت: امروز ايران اسلامي توسط دانشمندان جوان خود به پيشرفت‌هاي خوبي دست يافته كه در اين راستا
نمي‌توان نقش بانوان محجبه را ناديده گرفت.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي دانشگاه باقرالعلوم(ع)، حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي زنديه با اشاره به اهميت حجاب و اهميت آن در جامعه اظهار داشت: از نظر اسلام زن شخصيتي شايسته دارد كه مي‌تواند با تربيت فرزند صالح امتي را از گمراهي نجات دهد، جايگاه زن مي‌طلبد كه اين گوهر آفرينش در صدف حجاب قرار گيرد تا ارزش انساني او محفوظ بماند.
وي افزود: حجاب تاثير مثبت و بسزايي درسلامت روح و روان جامعه و فرد دارد، بنابر اين استعمارگران اين امر را مانعي براي پيشبرد اهداف خود دانسته و همواره در تلاش هستند حجاب را از جامعه حذف كنند در حالي­كه حجاب به عنوان يكي از مظاهر شرم و حيا خواست فطري زن بوده و گونه‌هايي از آن در ملل و اقوام مختلف حتي قبل از اسلام رعايت شده است.

*بدحجابي توطئه فرهنگي دشمنان است
حجت‌الاسلام والمسلمين زنديه با اشاره به تلاش‌هاي فراوان استعمارگران براي كشف حجاب در ايران اسلامي يادآور شد: بدحجابي و بي‌حجابي توطئه فرهنگي دشمنان است و در دوران حكومت پهلوي، رضا خان با پشتيباني استعمارگران به دنبال طرح‌هاي استعماري كه در خاورميانه انجام مي‌شد، اقدام به كشف حجاب در ايران كرد اما با مخالفت‌هايي كه از سوي مردمان اين ديار صورت گرفت، هيچ گاه موفق نشدند حجاب را حذف كنند، چرا كه حجاب منطبق با فطرت و از احكام مسلم اسلام است.
وي با بيان اينكه امروز برخي حجاب را مانعي براي خواهران مي‌دانند، گفت: حجاب نه تنها مانع نيست بلكه عامل امنيت و رشد است و بهترين دليل اين است كه انقلاب اسلامي با حضور خواهران محجبه به ثمر رسيد.
رئيس مركز آموزش‌هاي علوم اسلامي اضافه كرد: در دوران دفاع مقدس نيز خواهران با حفظ حجاب اسلامي نقش آفريني كردند.
وي خاطرنشان كرد: امروز ايران اسلامي توسط دانشمندان جوان خود به پيشرفت‌هاي خوبي دست يافته كه در اين راستا نمي‌توان نقش بانوان محجبه را ناديده گرفت.
مدير مدرسه عالي معصوميه خواهران با تاكيد بر فرهنگ سازي در خصوص حجاب در جامعه ابراز داشت: گسترش حجاب نيازمند كارهاي فرهنگي بيشتري بوده و برگزاري نمايشگاه‌هاي مرتبط، تذكر لساني و اجراي امر به معروف و نهي از منكر در اين راستا موثر است و بايد در جامعه نهادينه شود، البته نقش صدا و سيما و رسانه‌ها را در اين زمينه نمي‌توان ناديده گرفت.

پنج شنبه 7 بهمن 1389  12:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها