0

پائين آوردن تعرفه هاي واردات ميوه در انتهاي سال به سود توليد كننده و مردم است.

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

پائين آوردن تعرفه هاي واردات ميوه در انتهاي سال به سود توليد كننده و مردم است.

 شاهرخ رامين در گفت و با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال انتشار خبر كاهش چشمگير تعرفه هاي واردات ميوه نشستي با گروهي از اعضاي كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي منعقد شد.

اين مسئول اقتصاد شهرستان دماوند را بر مبتني بر توليد و عرصه سيب دانست و افزود: اقتصاد شهرستان دماوند بر پايه سيب استوار است و تغييرات در اين محصول براي كشاورزان دماوندي پر اهميت قلمداد مي‌شود.

وي با بيان اينكه قيمت سيب داخلي تفاوت چنداني با بهاي اين كالا در خارج از كشور ندارد گفت: سيب دماوند بسته به نوع و كيفيت از 500 تا هزار و 400 تومان به فروش مي رسد و بهاي جهاني اين كالا در خارج از كشور هزار و 200 تومان است در نتيجه اختلاف قيمت فاحشي در اين خصوص ديده نمي‌شود.

رامين ادامه داد: با توجه به اضافه شدن هزينه هاي جانبي مختلف نظير نگهداري در سردخانه و حمل و نقل،‌بهاي كنوني سيب در بازار عرضه منطقي بوده و كشاورزان دماوندي نيز به اين قيمت راضي هستند.

نماينده مردم شهرستانهاي دماوندو فيروزكوه و رودهن امسال از فروش 50 درصدي سيب داخل سردخانه هاي نگهداري خبر داد و گفت: به رغم سال گذشته كه در چنين ايامي تنها 10 درصد سيب به بازار عرضه و 90 درصد آن در اختيار كشاورزان باقي مانده بود تاكنون نيمي از اين محصول از سردخانه هاي نگهداري خارج شده و اين آمادگي در شهرستان دماوند وجود دارد كه محصول سيب باقي مانده خود را با بهاي ياد شده به دست مصرف كننه برساند.

وي بيان داشت: در نتيجه سود كشاورزان دماوندي و كل كشور در وضعيت كنوني صرفه جويي در هزينه هاي نگهداري با ارائه هرچه سريعتر محصولات زراعي خود پيش از پايان سال به بازار تقاضا مي‌شود تادر سايه اين رفتار منطقي و حفظ بهره وري انرژي، ميزان محصول داخل سردخانه ها به حداقل ممكن كاهش يابد.

شاهرخ رامين با ارائه پيشنهادي پيرامون رفع نگراني دولت از گراني ميوه در مقاطع پاياني سال خاطرنشان كرد: دولت مي‌تواند با هدف رفع نگراني هاي خود در تنظيم بازار آغاز واردات ميوه را به ايام پاياني سال موكول كند.

نماينده مردم شهرستانهاي دماوند و فيروزكوه و رودهن ادامه داد: در اسفند هر سال در كشورهاي حاصلخيز نيم كره جنوبي جهان فصل برداشت محصول سيب محسوب مي‌شود از اين رو اجراي طرحهاي وارداتي در آن محدودده زماني براي كشور مقرون به صرفه و سيب با بهاي پايين تري به دست مردم مي‌رسد.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  11:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها