0

لاريجاني: اسلام باافراطي‌گري و تروريسم مخالف است

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

لاريجاني: اسلام باافراطي‌گري و تروريسم مخالف است

  دكتر علي لاريجاني در ادامه با بيان اين‌كه تفكر اسلامي با افراطي‌گري و تروريسم مخالف است، خاطرنشان كرد: افراط‌گرايي سيماي اسلام را ميان ملت‌ها تخريب مي‌كند، و اين خواسته دشمنان اسلام مي‌باشد. دشمنان اسلام تلاش مي‌كنند مجاهدان واقعي نظير حزب‌الله و حماس را متهم به تروريسم كنند اما امت اسلامي قدر آنان را مي‌شناسد.

لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به توانايي‌هاي وسيع كشورهاي اسلامي در زمينه علوم و فناوري‌هاي نوين گفت: تبادل دانش و فناوري‌هاي پيشرفت ميان كشورهاي اسلامي بستر بزرگي براي تعامل و همكاري دوستانه و توسعه و پيشرفت جهان اسلام ايجاد مي‌كند.

وي تصريح كرد: جمهوري اسلامي ايران آماده همكاري و تبادل فناوري‌هاي پيشرفته با جهان اسلام است.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با ابراز رضايت از سطح همكاري‌ها و رايزني‌هاي سياسي - پارلماني ميان دو كشور افزود: بايد حجم همكاري‌هاي اقتصادي - تجاري فيمابين دو كشور را همپاي تعاملات سياسي بالا برد.

وي تصريح كرد: دو كشور از امكانات وسيعي براي همكاري و تعامل در بخش‌هاي مختلف اقتصادي، صنعتي و علمي برخوردارند.

"وان جنيدي بن توانكو جعفر" نايب رييس مجلس مالزي نيز در اين ديدار با ابراز خرسندي از سفر به كشورمان گفت‌وگوها و مذاكرات خود را با مقامات ايراني بسيار مفيد و سازنده و در فضايي دوستانه خواند.

وي با بيان اين‌كه در اين سفر تحت تاثير پيشرفت‌هاي علمي و تكنولوژي جمهوري اسلامي ايران قرار گرفته است، افزود: پيشرفت‌هاي علمي و تكنولوژيك ايران افتخاري براي مسلمانان است و به همه جهان اسلام تعلق دارد.

وي با اشاره به بازديد خود از تاسيسات راكتور اتمي تحقيقاتي در تهران، توانايي‌هاي كشورمان را براي توليد داروهاي پزشكي - هسته‌اي بسيار قابل توجه خواند و افزود: بايد همه كشورهاي اسلامي از اين توانايي‌ها بهره‌مند شوند.

نايب رييس مجلس مالزي هم‌چنين بر آمادگي كشورش براي توسعه همه جانبه مناسبات دوستانه با ايران تاكيد كرد.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  11:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها