0

مسلمانان اروپا براي دفاع از اسلام وارد شبكه‌هاي اجتماعي مي‌شوند

 
mosaferakherat
mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان

مسلمانان اروپا براي دفاع از اسلام وارد شبكه‌هاي اجتماعي مي‌شوند

 گروه ديپلماسي عمومي و ارتباطات استرات‍ژيك / حوزه ساير حوزه ها

89/11/03 - 12:06
شماره:8910291062
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
جنگ نرم و ديپلماسي عمومي//
مسلمانان اروپا براي دفاع از اسلام وارد شبكه‌هاي اجتماعي مي‌شوند

خبرگزاري فارس: انجمن مركزي شوراي مسلمانان سوئيس به‌منظور تبليغ چهره واقعي اسلام در شبكه‌هاي اجتماعي براي اولين بار در اروپا كارگاهي آموزشي را برگزار مي‌كند.

به گزارش خبرنگار ديپلماسي عمومي خبرگزاري فارس، انجمن مركزي شوراي مسلمانان سوئيس، از تاريخ 8 ژانويه در زوريخ مجموعه‌اي از كارگاه‌ها و سمينارهايي را جهت كمك به آموزش مسلمانان در راستاي كار با وسايل ارتباط جمعي با هدف ارايه تصويري واقعي از اسلام و مسلمانان برپا مي‌كند. 

* برگزاري اولين دوره كارگاه استفاده از وسايل ارتباط جمعي براي مسلمانان در اروپا 

اين انجمن كه در زبان فرانسه به "مجمع مركزي اسلامي سوئيس " (CCIS) معروف است، از ابتداي تشكيل خود در سوئيس در سال 2009 با انتقادات فراواني روبرو بوده است. 
اين مجموعه كارگاه‌ها كه توسط اين انجمن برگزار شده است اولين دوره از چنين آموزش‌هاي ارتباط جمعي در اروپا است. "اوسكار برگمين " خبرنگار سوئيسي كه به اسلام گرويده و رئيس هيات مديره و مسئول روابط عمومي انجمن نيز هست، اين كلاس‌ها را سازماندهي كرده كه تا آخر ماه ژانويه ادامه دارند. 

* تصويري كه از اسلام منتشر مي‌شود ساخته دست رسانه هاي غربي است 

برگمين معتقد است كه بيشتر مردم اروپا تصوري كه از اسلام و مسلمانان دارند توسط پوشش رسانه‌ها شكل گرفته شده است. اين رسانه‌ها تقريبا هيچ‌گاه مسلمانان واقعي و فرهنگ اسلامي را نمايش نمي‌دهند و تصاوير نقاشي شده از انسان‌هايي خشمگين و نظاميان اسلحه به دست را به تصوير مي‌كشند. 

* مبارزه با اسلام نبايد به امري طبيعي تبديل شود 

خصومت با اسلام، نحوه برخورد با مسلمانان و كنار گذاشتن آنان از جريان اصلي جامعه اروپايي را توجيه مي‌كند ولي نكته ناراحت كننده اين است كه اين اتفاق يك امر عادي به نظر مي رسد كه نبايد اجازه داد چنين چيزي صورت بگيرد. 
اين انجمن جهت معرفي مسلمانان، اندكي قبل از دستور منع ساخت مناره‌ها در سال 2009 در سوئيس بنا نهاده شده و شامل تعدادي از جوانان تازه به اسلام گرويده است. 

* استقبال گروه‌هاي اسلامي از انجمن مركزي شوراي مسلمانان 

ديگر گروه‌هاي مسلمان، از اين گروه تازه تاسيس با آغوش باز استقبال نكرده و تا هفته‌ها اعضاي آن توسط رسانه‌هاي سوئيس به عنوان "اصولگرايان تندرو " معرفي مي‌شدند. ولي اكنون اين تصور عوض شده است و انجمن در كنار ديگر گروه‌هاي اسلامي مشغول به فعاليت است. 

انتهاي پيام/پ

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

چهارشنبه 6 بهمن 1389  11:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها