0

تدابير شديد امنيتي در ميادين اصلي قاهره

 
mosaferakherat
mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان

تدابير شديد امنيتي در ميادين اصلي قاهره

 گروه بين الملل / حوزه خاورميانه

89/11/06 - 12:21
شماره:8911060542
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
تدابير شديد امنيتي در ميادين اصلي قاهره

خبرگزاري فارس: الجزيره از برقراري تدابير شديد امنيتي و حضور گسترده نيروهاي امنيتي در ميادين اصلي شهر قاهره و ساير شهرهاي مصر گزارش داد.

به گزارش مانيتورينگ فارس، "دينا سمك " خبرنگار الجزيره در قاهره لحظاتي پيش در ارتباط زنده تصويري از برقراري تدابير شديد امنيتي در پي تظاهرات گسترده ديروز مردم مصر در اعتراض به سياست‌هاي حسني مبارك خبر داد و با بيان اينكه زد و خورد معترضان با نيروهاي امنيتي تا ساعات ابتدايي بامداد امروز در پايتخت مصر ادامه داشت، افزود: در حال حاضر ميادين اصلي شهر قاهره در سايه تدابير شديد امنيتي آرام به نظر مي‌رسد. 

وي با بيان اينكه حضور نيروهاي امينتي در قاهره كاملا ملحوظ است، افزود: در حال حاضر سخن‌هايي مبني بر تداوم موج اعتراضات مردمي به گوش مي‌رسد. 

سمك با بيان اينكه سازمان‌هاي حقوق بشري و انجمن‌هاي غير دولتي از بازداشت بيش از 300 نفر از تظاهرات كنندگان گزارش دادند،‌ افزود: شبكه اجتماعي توئيتر كه تظاهرات كنندگان از آن به عنوان ابزاري براي هماهنگي استفاده مي كردند، براي بار ديگر از دو ساعت پيش از دسترس كاربران مصري خارج شده است. 

سمك افزود: هم اكنون دعوت‌هايي مبني بر ريختن به خيابان‌ها در شبكه اجتماعي فيس بوك به چشم مي‌خورد ولي وزارت كشور قاهره بر غير قانوني بودن هر گونه تظاهراتي تاكيد كرده و بر زبان يكي از مسئولانش معترضاني كه امروز در تجمع يا تظاهرات مشاركت كنند را به بازجويي و بازداشت وعده داد.
خبرنگار الجزيره در قاهره تاكيد كرد كه وضعيت ساير شهرهاي مصر شباهت بسيار زيادي با شرايط امنيتي قاهره دارد. 

بر اساس تصاوير پخش شده، خودروهاي دستگاه امنيتي قاهره كه با تيراندازي طولاني پشتيباني مي‌شدند بدون توجه به تجمع معترضان به ميان جمعيت راه يافته و پس از زخمي كردن ده‌ها تن، ‌تجمع كنندگان را متفرق ساختند. 

تظاهرات روز گذشته در مصر با الهام گرفتن از تظاهرات تونس كه موجب سرنگوني ديكتاتوري زين العابدين بن علي در اين كشور شد، در سه استان مصر و در اعتراض به بيكاري و فقر و تبعيض عليه رژيم حسني مبارك صورت گرفت و انتظار مي‌رود، در روزهاي آينده به ديگر مناطق مصر هم كشيده شود. 

در تظاهرات اعتراض آميز روز گذشته چهار مصري كشته شدند كه به گفته منابع امنيتي مصر يكي از كشته شدگان يك نيروي امنيتي و سه تن ديگر از شهروندان مصري بودند كه دو تن از آنها در ميدان آزادي و يك تن در شهر سوئز شرقي به دنبال درگيري نيروهاي امنيتي با تظاهر كنندگان كشته شد. 

انتهاي پيام/++

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

چهارشنبه 6 بهمن 1389  11:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها