0

تلاش دولت موقت تونس براي فرونشاندن اعتراضات مردمي

 
mosaferakherat
mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان

تلاش دولت موقت تونس براي فرونشاندن اعتراضات مردمي

 گروه بين الملل / حوزه آفريقا

89/11/06 - 12:18
شماره:8911060472
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
با انجام تعديلات در دولت موقت تونس صورت گرفت؛
تلاش دولت موقت تونس براي فرونشاندن اعتراضات مردمي

خبرگزاري فارس: در حالي كه تظاهرات مردم تونس براي بركناري دولت موقت ادامه دارد، دولت انتقالي تونس قصد دارد براي فرونشاندن اعتراضات مردمي با ايجاد تغييراتي در كابينه، برخي عناصر سابق را از دولت موقت كنار بگذارد.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، در تلاش براي خروج از بحران سياسي كه هم‌اكنون كشور تونس را درگير خود كرده و در پاسخ به اعتراضات و درخواست‌هاي مردمي كه خواستار بركناري عناصري از دولت پيشين كه همچنان در دولت موقت در مناصب خود ابقا شده‌اند، دولت موقت تونس اعلام كرد، امروز دست به تعديلات و اصلاحاتي در كابينه خود خواهد زد. 

در اين راستا "طيب بكوش " وزير آموزش تونس روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاري رويترز تاكيد كرد: تعديلات كابينه با بركناري 5 وزير دولت پيشين همراه خواهد بود. 

اين در حالي است كه هزاران تونسي روز گذشته و امروز با برگزاري تظاهرات مردمي و اعتصاب عمومي خواستار بركناري دولت موقت وابسته به رئيس جمهور فراري اين كشور از قدرت شدند. 

همچنين يكي ديگر از وزيران دولت موقت نيز گفت: تغييراتي در ميان استانداران و همچنين خط مشي ديپلماتيك تونس در سطح بين المللي صورت خواهد گرفت و هم‌اكنون دولت موقت مقرر نموده به هر شهروند بيكار تونسي ماهيانه 150 دينار معادل 106 دلار حق بيكاري پرداخت كند. 

انتصاب رهبران انقلاب در كابينه موقت يكي از خواسته‌هاي مردم تونس بود و آنها به ابقاي افرادي چون وزير خارجه و وزير كشور و وزير دفاع و از جمله شخص "محمد الغنوشي " در مناصب خود كه متهم به تحكيم پايه‌هاي ديكتاتوري بن علي و فساد هستند، اعتراض دارند. 

درحالي كه مردم تونس به تظاهرات خود براي پاكسازي عناصر رژيم سابق ادامه مي‌دهند، غرب تلاش دارد كه با مصادره انقلاب مردم تونس نامزد وابسته به خود از جمله "منصف المرزوقي " را در انتخابات رياست جمهوري آينده بر مردم اين كشور تحميل كند. 

در اين راستا "جفري فلتمن " معاون وزير خارجه آمريكا با هدف حمايت از مهره‌ها و شخصيت‌هاي سياسي وابسته به واشنگتن وارد تونس شد. 

انتهاي پيام/++

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

چهارشنبه 6 بهمن 1389  11:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها