0

شیر پسته در کشور تولید شد

 
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9109
محل سکونت : رفسنجان

شیر پسته در کشور تولید شد

رییس موسسه تحقیقات پسته کشور اظهار کرد: توسط محققان این موسسه، در یک پروژه تحقیقاتی شیر پسته تولید شد
دکترامان الله جوانشاه در گفت وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اینکه میوه های خشکباری، منابع مهم غنی از پروتئین و چربی اند و امروزه به عنوان منابع اصلی روغن های گیاهی خوراکی به حساب می آیند، گفت: پسته به عنوان محصول تجاری و ارزشمند در این گروه از مواد غذایی قرار گرفته و سرشار از مواد معدنی، پروتئین و ویتامین هاست.
وی با یادآوری اینکه طی سال های اخیر نیز تولید محصولاتی همچون کره پسته و حلوای پسته مورد بررسی قرار گرفته است، ادامه داد: یکی از فرآورده های پروتئینی پسته تولید عصاره شیرمانندی است که درخصوص برخی دانه های دیگر(سویا، بادام، کنجد)،در دنیا و همچنین ایران متداول شده است که در اصطلاح به آن شیرگیاهی می گویند.
او اضافه کرد: باتوجه به خواص غذایی بالای شیرپسته، جهت شناساندن این محصول و بهبود کیفیت آن بر اساس ذائقه مصرف کنندگان ایرانی، تهیه این محصول در یک طرح تحقیقاتی در موسسه تحقیقات پسته کشور در (رفسنجان) به اجرا درآمده است.
جوانشاه با بیان اینکه در این طرح تهیه شیرپسته از دانه کامل و سپس فرمولاسیون آن براساس فاکتورهای بازارپسندی محصول مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: باتوجه به اینکه در پروسه اندازه گیری آفلاتوکسین برای صادرات پسته مقادیر قابل توجهی پسته (با پوست استخوانی) آسیاب شده و پس از احراز سلامت آن ها، آردهای پسته تهیه شده دور ریخته می شود، لذا در این پروسه سعی بر این است که ازهدر رفتن اینگونه پسته ها (عاری از آلودگی) جلوگیری به عمل آمده و برای تهیه شیرپسته مورد استفاده قرار گیرد.
رییس موسسه تحقیقات پسته کشور با اشاره به اینکه شیرپسته دارای ویژگی های برجسته و درخور توجهی است، گفت: چربی شیرپسته(درصورت استفاده از دانه کامل) به دلیل اینکه بیشتر آن را اسیدهای چرب غیر اشباع تشکیل می دهد و فاقد کلسترول است، در گروه چربی های مفید قرار دارد.
او اضافه کرد: کربوهیدرات های شیرپسته در مقایسه با شیر گاو فاقد قند لاکتوز است، بنابراین مشکل جذب لاکتوز در بدن انسان رفع خواهد شد.
به گفته جوانشاه، از دیگر نکات حائز اهمیت در این نوع شیر طعم پسته ای آن است که برخلاف سایر طعم های گیاهی، مطلوب بوده و از این لحاظ بر سایر طعم های مشابه شیرسویا برتری دارد.
وی ادامه داد: شیرپسته حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین a، پتاسیم، سدیم، اسیدآسکوربیک، آهن و درصد بالای پروتئین است که استفاده از آن در رژیم غذایی روشی مناسب برای حفاظت در مقابل بیماری های قلبی، پوکی استخوان، تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامت چشم، کاهش کلسترول، جلوگیری از سرطان، آلزایمر و سنگ کلیه است.
لازم به ذکر است که مصرف یک انس مغزپسته( 3/28) می تواند بیش از 10 درصد نیاز روزانه بدن انسان را به کالری، فیبر غذایی، ویتامین b6،تیامین ، فسفر، منیزیم و مس را تامین کند.

چهارشنبه 6 بهمن 1389  10:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها