0

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری

 دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرری فعالیت خود را در خرداد ماه سال 1364 بنا به تقاضای مردمی و پیشنهاد آیت ا... غیوری نماینده ولی فقیه در شهرری و هلال احمر تاسیس شد و کار خود را در یک دفتر استیجاری 300 متری واقع در طبقه فوقانی مسجد فیروز آبادی شهرری با اعلام آمادگی پذیرش 100 نفر دانشجو در چهار رشته الهیات در مقطع کارشناسی، کشاورزی، الکترونیک و مکانیک در مقطع کاردانی پس از معرفی حدود 62 دانشجو در دبیرستان جدیدالاحداث شهید با هنر آغاز کرد.

به کمک مسئولین محترم سازمانها و ارگانها پس از گذشت اندکی، موفق به اجاره قسمتهایی از ساختمان اداری مجتمع کارخانه سیمان ری شد که این ساختمان بعدها با وقف ساختمان شماره دو توسط مرحوم پورغدیری واقع در بزرگراه فدائیان اسلام ،خیابان کبریت سازی به شماره یک معروف شد.

بر اساس آمارهای موجود در بهمن سال 1368 کل متراژ زمین ساختمان شماره یک ، 17 هزار مترمربع و ساختمان شماره دو حدود 10 هزار متر مربع بوده است. که از این میزان حدود 20 درصد معادل 3500 متر مربع زیر بنای ساختمان شماره یک و حدود 65 درصد معادل 6500 متر مربع زیر بنای ساختمان شماره دو بوده است. تعداد کل کلاسهای واحد در آن زمان 19 کلاس بود. در آن محدوده زماني شماره دو به عنوان سالن ورزشی و سالن امتحانات مورد استفاده قرار می گرفت و در فاصله سال 1368 تا بهمن 1372 زیر بنای ساختمان شماره یک حدود 30 درصد رشد یافته و از 3500 متر مربع به 5000 متر مربع افزایش یافته است.

همچنين ساختمان شماره دو نیز حدود 20 درصد رشد یافته است و از 6500 متر مربع به حدود 8046 متر مربع افزایش پیدا كرد. تعداد کل کلاسهای درسی پس از توسعه فضاها 54 کلاس بود که از این تعداد 19 کلاس در واحد شماره یک  و 35 کلاس در واحد شماره دو وجود داشت. لازم به توضیح است در این دوره از سایر امکانات رفاهی دانشگاه می توان به مواردی از قبیل آزمایشگاه و کارگاه های تخصصی، سلف سرویس ( در مجموع 850 متر مربع ) ، مراکز ورزشی اشاره کرد. همچنین در سال 1377 به دنبال برنامه ریزی های وسیعی که در زمینه توسعه فضای آموزشی، رفاهی، زیربنایی و ... به مورد اجرا گذاشته شد، زمين مجتمع یادگار امام (ره) در جوار حرم مطهر امام راحل خريداري و از 5 دیماه 1377 اين مجتمع در زميني با مساحت 30 هكتاري با ساخت  و سازهاي اوليه فعالیت خود را آغاز کرد.

 

وضعیت کنونی

مجتمع دانشگاهي يادگار امام (ره) با مساحتي بالغ بر 77 هكتار يكي از بزرگترين سايت هاي دانشگاهي منطقه 8 بوده و داراي بزرگترين مركز تحقيقات - پژوهشي و فرهنگي شامل: مركز رشد، مركز آموزش نيروي انساني ، مركز IT، كتابخانه ديجيتال و نمازخانه مركزي مي باشد.اين سايت داراي سوله هاي آموزشي، كارگاه ها و آزمايشگاه هاي مجهز بوده و داراي 23000 دانشجو در 60 گرايش در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد و چهار دانشكده مصوب ( علوم انساني، فني مهندسي، آموزش معلمان، علوم پايه و مجتمع كارداني به قرار رشته هاي ذيل) مي باشد. اين واحد دانشگاهي با در بر داشتن 4 نمازخانه، 4 سالن ورزشي، بيش از 200 هزار جلد كتاب، 7 سالن غذاخوري و رستوران و 50 درصد سهام بيمارستان آموزشي - درماني امير المومنين (ع) اقدام به تربيت بيش از 40 هزار دانش آموخته نموده و به سهم خويش نقش موثري در پيشبرد اهداف والاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و تقويت بنيان توسعه پايدار داشته است. در شرايط كنوني ساخت و سازها و توسعه مجتمع يادگار امام (ره) به اين قرار است:
ساخت دانشكده علوم انساني، آزمايشگاه هاي تخصصي، سوله هاي جديد آموزشي، استخر، ساختمان بانك، رستوران دانشجويي، سالن آمفي تئاتر مركزي و پاركينگ مركزي كه برخي از آنها در آستانه بهره برداري است.

شايان ذكر است در حال حاضر حوزه های اصلی واحد عبارتند از: حوزه ریاست، اداری مالی، پژوهش، دانشجویی، آموزش، عمران، فرهنگی، روابط عمومی، حراست و نهاد رهبری.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

چهارشنبه 6 بهمن 1389  10:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها