0

يك روانپزشك مطرح كرد: عوامل ژنتيكي خطر ابتلا به بيش فعالي را تا 70 درصد افزايش مي دهد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

يك روانپزشك مطرح كرد: عوامل ژنتيكي خطر ابتلا به بيش فعالي را تا 70 درصد افزايش مي دهد

 مهدي شفيعي،روانپزشك در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:بيش فعالي يكي از اختلالات بسيار شايع در دوران كودكي است كه بيشتر موارد مراجعه به مراكز روانپزشكي كودك و نوجوان را افراد مبتلا به بيش فعالي تشكيل مي دهند.

وي با بيان اينكه عوامل مختلفي در بروز بيماري بيش فعالي نقش دارند،تصريح كرد:براساس مطالعات اخير عوامل زيستي و ژنتيكي،رواني و اجتماعي به ترتيب مهمترين دلايل بروز بيش فعالي به ويژه در كودكان است.

وي ادامه داد:مطالعات اخير نشان مي دهند؛پدر و مادري كه مبتلا به بيش فعالي هستند كودك آنها نيز 70 درصد بيشتر از ساير كودكان در معرض ابتلا به اين بيماري هستند.

اين روانپزشك تاكيد كرد:علاوه بر عوامل ژنتيكي،رواني و اجتماعي،تغذيه نامناسب،مصرف برخي از داروها،نوع تربيت كودك،پرخاشگري والدين،آلودگي هوا،شرايط خانوادگي و برخي از بيماري هاي زمينه اي نيز در بروز بيماري بيش فعالي در كودكان نقش دارند.

وي يادآور شد:درمان بيش فعالي كودكان در سنين قبل مدرسه در صورتي كه بيماري چندان شديد نباشد،ضرورتي ندارد اما در سنين مدرسه درمان بيماري به ويژه در دوران ابتدايي مدرسه بسيار مهم است.

شفيعي گفت:اگر چه شدت بيش فعالي در بيشتر موارد با گذشت زمان و افزايش سن به تدريج كاهش مي يابد،اما در صورت درمان نشدن به موقع بيماري تداوم اختلال تا پايان عمر نيز وجود خواهد داشت.

وي با اشاره به اينكه كودكان مبتلا به بيش فعالي ممكن است دچار بي توجهي نيز باشند، خاطرنشان كرد:درمان اين كودكان در مقايسه با ساير مبتلايان به بيش فعالي ضروري تر است و والدين بايد به محض مشاهده علايم بي توجهي در فرزندشان،بلافاصله كودك را به پزشك نشان داده و خود نيز شرايط خانواده را براي درمان مشكل كودك فراهم كنند

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  9:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها