0

قيمت خودرو در سال آينده افزايش مي‌يابد؟ خبري از كاهش 100هزار توماني نيست

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

قيمت خودرو در سال آينده افزايش مي‌يابد؟ خبري از كاهش 100هزار توماني نيست

شرايط به سمت ثبات قيمت خودروهاي توليد داخل است.

محسن صالحي‌نيا ـ مديركل دفتر ماشين‌سازي و نيرو محركه وزارت صنايع و معادن، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در پاسخ به اين سوال كه از نظر كميته خودرو وزارت صنايع و معادن، آيا در سال آينده خودروسازان مجاز به افزايش قيمت خودرو خواهند بود؟ با بيان مطلب بالا افزود: از نظر كميته خودرو وزارت صنايع و معادن، در خصوص خودروهاي پرتيراژ و خودروهايي كه در توليد انبوه و در سبد قيمت‌گذاري كميته خودرو قرار دارند، شركت‌ها براي افزايش قيمت بايد درخواست خود را ارائه كنند.

وي ادامه داد: با اين حال در خصوص خودروهاي پرتيراژ و بدون توجه به آپشن‌هاي اضافي، پيش‌بيني ما اين است كه شرايط به سمت ثبات قيمت‌ها پيش رود.

صالحي‌نيا تصريح كرد: به هر حال كميته خودرو وزارت صنايع و معادن همواره با توجه به شرايط خاص و وضعيت روز تصميم‌گيري مي‌كند و خودروسازان نيز هميشه مي‌توانند درخواست قيمتي خود را ارائه كنند.

پس از اجرايي شدن قانون هدفمندسازي يارانه‌ها و افزايش قيمت سوخت، برخي كارشناسان معتقدند طبق عرف جهاني در شرايط افزايش قيمت سوخت، قيمت فروش خودرو بايد كاهش يابد؛ با اين حال پس واقعي شدن قيمت‌هاي انرژي تنها شركت ايران ‌خودرو بين 2 تا 5 درصد قيمت محصولات خود را كاهش داده و شركت سايپا تاكنون اقدامي در اين زمينه انجام نداده است.

در اين شرايط چندي پيش براساس مصوبه کارگروه کنترل بازار، خودروسازان داخلي موظف شدند قيمت انواع خودروهاي توليد خود را 100 هزار تومان کاهش دهند. پيرو اين مصوبه مقرر شده بود جلساتي با حضور خودروسازان بزرگ در سازمان حمايت از مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان براي اعمال كاهش قيمت تشكيل شود.

با اين حال تاكنون خبري در خصوص اين جلسات منتشر نشده و كاهش قيمت 100 هزار توماني نيز محقق نشده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

چهارشنبه 6 بهمن 1389  9:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها