0

انتقاد مجید انتظامی از فیلمهای کمدی‬

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

انتقاد مجید انتظامی از فیلمهای کمدی‬

 مجید انتظامی گفت وگویی با لی لا رضایی در سایت فرهنگخانه کرده است .

بخشهای مهم این مصاحبه در زیر می آید

انتظامی درباره نگاهها به کارهایش گفته : بعضی ها مغرضانه برخورد می کنند و به همین دلیلی سعی می کنند به نوعی چوب لای چرخ بگذارند و ایرادهای بی اساس بگیرند. عده ای هم جوسازی می کنند و جو را متشنج می کنند.

انتظامی در پاسخ به سوالی درباره اتهام دولتی بودن او گفته است :همه اینها یک سری جو سازی است. شاید قرار بوده کاری را به کسی بدهند و نداده اند وآن وقت همان ها علیه من چنین حرف هایی می زنند و مدعی می شوند که من دولتی هستم و پول های کلان به جیب می زنم. یا مدعی می شوند که من سمفونی کار نمی کنم وکارهایم همه سفارشی هستند و...

موسیقی فیلم در ایران، شوخی ای بیش نیست. این فرم نوشتن موسیقی برای فیلم، شوخی است. از وقتی نوشتن سناریو شروع شده، آهنگساز باید فیلمنامه را بخواند و تم های خود را بسازد. مگر می شود در عرض یکی دو ساعت، موسیقی فیلم ساخت و تنظیم کرد و فوری روی آنتن فرستاد. ر کس این کار را می کند، بی سوادی بیش نیست. معلوم است که مردم از چنین موسیقی ای خوششان نمی آید و به محض این که فیلم را از اکران و یا سریال را از آنتن بر می دارند، موسیقی آن را فراموش می کنند.

فیلم هایی مثل "از کرخه تا راین"، "دستفروش"، "بایسیکل ران" و... تا کنون چندین بار تجدید چاپ شده اند. اما الان دیگر کسی در موردفیلم هایشان صحبت نمی کند و مردم آنها را فراموش کرده اند، اماموسیقی اشان همچنان به فروش می رسد.

از وقتی که دولت سوبسیدی که به سینما اختصاص داشت را حذف کرد، و سینما به بخش خصوصی واگذار شد، کمتر به من پیشنهاد ساخت موسیقی می شود. چون از پس هزینه ساخت آن بر نمی آیند. بالای همه چیز هزینه می کنند، جز موسیقی. یکی را پیدا می کنند که با سینته سایزر و کامپیوتر آشنا باشد و یکی دو ساعت کاری را آهنگسازی کند و همه چیز تمام شود و این یعنی آهنگسازی فیلم در ایران!

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  9:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها