0

حاشیه‌های هفت سینمایی همچنان ادامه دارد...

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

حاشیه‌های هفت سینمایی همچنان ادامه دارد...

 برنامه زنده هفت شب گذشته نیز با حواشی متعددی پخش شد که از جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد:


• با وجود اینکه این برنامه شبیه به هفته‌های گذشته بود اما بخش پیشنهادهفته که امیر قادری اجرای آن را برعهده داشت، پخش نشد.

بر این اساس به نظر می‌رسد عملکرد قادری عامل این حذف باشد چرا که در برخی برنامه‌ها او فیلمی را پیشنهاد می‌کرد که به اقرار خودش آن را ندیده بود.

• در قسمتی که ظلیپور مجری بخش اخبار این برنامه از جیرانی خواست اخبار ویژه و منتشر نشده جشنواره فیلم فجر درباره نتایج بازبینی فیلم‌ها و آثار انتخاب شده برای بخش مسابقه سینمای ایران وهمین طور ترکیب هیات داوران این بخش مهم جشنواره را به اطلاع تماشاگران برساند، جیرانی بدون آنکه منکر داشتن این اطلاعات شود، با بیان اینکه نمی‌خواهد روابط عمومی جشنواره از و ناراحت شوند، از اعلام هر گونه خبری امتناع کرد.

بر اساس این اتفاقات، و اصرار چندبارهٔ همکار جیرانی در برنامه هفت، بعید هم نیست که ستاد جشنواره این اطلاعات را، که فعلا محرمانه است، به دلیل تهیه کنندگی و اجرای هفت، در اختیار جیرانی گذاشته باشد، اما دست اندرکاران روابط عمومی جشنواره باید توجه داشته باشند که جیرانی با فیلم «من مادر هستم» از شرکت کنندگان درجشنواره است و به این دلیل، باید عدالت دربارهٔ همهٔ شرکت کنندگان رعایت شود.

• در قسمتی که دوربین هفت نشست انتخاب هیات مدیره صنف تهیه کنندگان، در خانه هنرمندان ایران را نشان می‌داد، پس از پخش گزارش مفصلی از این نشست، ناگهان اعتراض حسین فرح بخش به حضور دوربین هفت نشان داده شد. در این قسمت فرح بخش با ناراحتی تاکید کرد که تا زمانی که عوامل برنامه هفت در سالن برگزاری نشست حضور داشته باشد او حاضر نیست در آنجا بمتند و سالن را ترک می‌کند، در ادامه اما معلوم نشد این ماجرا چه سرانجامی یافت و جیرانی و بقیه هم، گویا لزومی ندیدند که مشخص کنند این مواجهه چه سرانجامی داشت.

• در قسمت پایانی برنامه و در حالی که این بخش به بررسی تاثیرات جشنواره فجر بر سینمای ایران اختصاص داشت وعلی معلم، به عنوان یکی از مدعوین و صاحب نظران مدعو، به نحوه برگزاری و همچنین سیاست گذاری‌ها جشنواره فجر و اساسا سینمای ایران اعتراضاتی کرد، در حالی که اکبر نبوی به عنوان دیگر مه‌مان برنامه و طرف گفت‌و‌گوی علی معلم در استودیو حضور داشت، جیرانی ازعملکرد مدیران سینمایی و مسوولان دوره‌های مختلف جشنواره فجر دفاع کرد و در بسیاری از لحظات این قسمت، به جای مدیریت بحث و فراهم کردن امکان گفت‌و‌گوی دو میهمان برنامه، به بیان نظرات شخص خودش پرداخت.

بر اساس مجموعهٔ این حواشی باید مبانی نخستین یک برنامه رسانه‌ای را به جیرانی، تهیه کننده و مجری این برنامه یادآوری کرد. در واقع او به عنوان مجری، باید اصل بی‌طرفی را موکدا رعایت کند و زمینهٔ مناسب و منصفانه‌ای برای کلیهٔ بخش‌ها و بخصوص اظهارنظر شرکت کنندگان در برنامه فراهم کند. شاید همین نقطه ضعف بارز جیرانی باعث شد وزیر ارشاد لزومی نبیند که برای ارایهٔ توضیح درباره تاسیس سازمان سینمایی در استودیوی برنامه هفت حضور یابد و به ارایهٔ گزارشی تلفنی بسنده کند.
 
 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  9:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها